5 marca 2021 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Ustawa przewiduje rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych przechodzących przez jezdnię drogi po przejściu dla pieszych.

Linia lotnicza Ryanair, już od 2 maja 2021 roku wraca na trasę ze Szczecina do Krakowa.  Połączenie będzie realizowane 2 razy w tygodniu.

Prawie 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 56-letni mężczyzna, który uderzył samochodem w ogrodzenie i słup oświetleniowy. Jak się później tłumaczył, chciał sprawdzić jak zachowuje się auto po naprawie, ale stracił panowanie nad pojazdem.

Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało o przedłużeniu, do 28 lutego, nauki zdalnej dla klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół średnich.  Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, tak jak dotychczas, uczą się stacjonarnie w szkołach.

Odgrywają bardzo istotną rolę w budowaniu wizerunku i tradycji wsi – są inspiratorami i animatorami podejmowanych przez sołectwo działań, to wokół nich skupia się życie kulturalne i społeczne. Mowa tu o zachodniopomorskich sołtysach, których aktywne działania mogą zostać docenione w konkursie „Sołtys Roku 2021”. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia br.