reklama
Reklama


Reklama
Reklama


Media w regionie

Polecamy

JaPoKa już w domu – podsumowanie wyprawy

Pomysł na zorganizowanie wyprawy na Mont Blanc zrodził się w naszych głowach z początkiem roku 2015. Wtedy też postanowiliśmy założyć trzyosobową grupę JaPoKa. Niestety, z biegiem czasu i ustalaniu kolejnych aspektów wyjazdu okazało się, że cała nasza trójka ma nieco rozbieżne zdanie w postrzeganiu gór i wariantów wyjazdu. Ostatecznie JaPoKa została duetem, który tworzą Artur Sałagan i Zbigniew Wojciechowicz. W takim też składzie pojechaliśmy na podbój „Dachu Europy”.

Powered by Web Agency

Więcej…

 

Szczyt zdobyty! Flaga JAPOKA zawisła na Mont Blanc (akt)

Dzisiaj (8 sierpnia) około godziny 13:00 Artur Sałagan zdobył Mont Blanc! Z informacji jakie się pojawiły na profilu FB wyprawy czytamy, że Zbigniewowi Wojciechowiczowi zabrakło niewiele, bo raptem około 800 m. Zwyciężył rozsądek. W trosce o bezpieczeństwo została podjęta decyzja o rozdzieleniu wyprawy.  Na sam wierzchołek wszedł tylko Artur Sałagan.

Powered by Web Agency

Więcej…

 

JAPOKA – czekamy na wieści z Mont Blanc

Wyruszyli z Polic 3 sierpnia, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już dzisiaj mogą stanąć na szczycie Mont Blanc. Artur Sałagan i Zbigniew Wojciechowicz w ostatniej informacji poinformowali że po 5 rano dotarli na grań Gouter. Teraz już prosto do góry. Czekajmy na wieści ze szczytu!

Powered by Web Agency

Więcej…

 

JAPOKA - relacja z wyprawy

Artur Sałagan i Zbigniew Wojciechowicz, mieszkańcy Polic, wyruszyli w Alpy aby zdobyć Mont Blanc. Na swoim profilu fb napisali: - No to ruszamy... Na podbój marzeń, podbój góry. Trzymajcie za nas kciuki! Najbliższe dni domem dla Artura i Zbyszka stanie się namiot w Chamonix. - Wczoraj byliśmy na aklimatyzacji na szczycie Aquiel du Midi. Potem załamała się pogoda i mieliśmy całą noc burzę. Dziś ciągle pada. Jutro rano wchodzimy już w masyw Mont Blanc - czytamy na profilu.

Powered by Web Agency

Więcej…

 

RATOWNICTWO GÓRSKIE - TEMAT (GÓRSKA) RZEKA

Płatne akcje ratownicze w górach to temat od dawna budzący wiele kontrowersji. Niemal za każdym razem, gdy w góry ruszają ratownicy, a akcja ta spowodowana jest niewłaściwym zachowaniem lub złym przygotowaniem turystów, słychać głosy wprowadzenia opłat za górskie akcje ratunkowe. Coraz częściej pojawiają się pomysły, by wzorem państw europejskich wprowadzić ubezpieczenie obejmujące ratownictwo górskie, a tych którzy postanowili zaoszczędzić na polisie- obciążyć kosztami niesionej pomocy. Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się całkiem sensowny. Ale czy na pewno w ten sposób jest finansowane ratownictwo górskie w  krajach europejskich?

Powered by Web Agency

Więcej…

 

Turystów górskich zachowania wszelakie

Dziś będzie osobiście. Może nie tak do końca osobiście, ale z doświadczenia własnego – żadnych więc legend, podań czy – jak mawiał Woody Allen – „dykteryjek trafiających bardziej do serca, niźli do rozumu”.

Powered by Web Agency

Więcej…

 

Mamy pietra…

Na początku wszystko to wyglądało jak odległe niemożliwe do zrealizowania marzenie. Teraz z dnia na dzień nabiera kształtów coraz wyraźniejszych – stało się wręcz namacalne… To się po prostu dzieje…

Powered by Web Agency

Więcej…

 

Co, jak i kiedy? Czyli plan podboju Mont Blanc.

Skoro już wiemy, jakie trudności na nas czekają, czas uchylić rąbka tajemnicy, jak zamierzamy to wszystko rozegrać. Start naszej wyprawy planujemy na 3 sierpnia 2016, wtedy właśnie, około północy, wyruszymy w 1500-kilometrową drogę, by w godzinach popołudniowych znaleźć się u podnóża „Dachu Europy”.

Powered by Web Agency

Więcej…

 

Korona Ziemi, siedem szczytów – czyli ile?

Mont Blanc czy Elbrus? Góra Kościuszki czy Piramida Carstensz? W czym tkwi problem? W geografii. Od jakiegoś już czasu wśród osób aspirujących do zdobycia Korony Ziemi szerokim echem odbijają się dylematy natury, chyba wyłącznie, geograficznej. Korona Ziemi to najwyższe szczyty siedmiu kontynentów. I tu zaczyna się dylemat, czy Kaukaz to jeszcze Europa, czy już Azja?

Powered by Web Agency

Więcej…

 

Durmitor – góry inne, niż inne

„Durmitor – jedno z wyższych pasm Gór Dynarskich, położone w Czarnogórze, pomiędzy dolinami źródłowych potoków Driny: Pivy na południowym zachodzie i Tary na północnym wschodzie; najwyższy szczyt Bobotov Kuk, 2522 m; silnie rozczłonkowany, na stokach żłobki i inne formy krasowe; ślady zlodowacenia plejstoceńskiego; lasy iglaste i mieszane; na wysokości 1450 m n.p.m. miasto Žabljak (najwyżej położone w Czarnogórze); Park Narodowy Durmitor (od 1952, powierzchnia 33 tys. hektarów). Wyraz Durmitor wywodzi się najprawdopodobniej z języków wschodnioromańskich i oznacza tyle, co Śpiący (por. dormitorium). Według innej koncepcji, nazwa gór pochodzi od celtyckiego wyrażenia tłumaczonego na Rzeka płynąca z gór.”

Powered by Web Agency

Więcej…

 


REKLAMA
Reklama


WARTO PRZECZYTAĆ

News image

Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik

News image

Dzieci mobilnie (nie)świadome

News image

Nie idź w dym w paleniu byle czym

News image

Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty


REKLAMA

sprzedaż wynajem

od do

od doreklama
Reklama


NOWOŚCI NA FORUM

 1 Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

REKLAMA
Reklama