Dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że na depresję cierpi około 264 milionów ludzi na świecie, natomiast około 800 tys. osób popełnia samobójstwo w wyniku depresji. Samobójstwo jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów w grupie wiekowej 15-29.

Internet to ogólnoświatowy system połączeń pomiędzy komputerami. Trzydzieści lat temu nie mieściło nam się w głowie, że będzie można  rozmawiać, poznawać nowych ludzi,  robić zakupy w najdalszych zakątkach świata nie ruszając się z domu. Trudem było wówczas zainstalowanie telefonu stacjonarnego w domu, a budka telefoniczna była źródłem kontaktu z najbliższymi.

Dzień Pozytywnego Myślenia – obchodzimy 2 lutego. Święto nietypowe i zarazem bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. W czasach ciągłego napięcia, stresu i strachu warto zadbać o siebie i bliskich. Warto myśleć pozytywnie każdego dnia – bo myśli mają moc.

Jeśli kupujecie lub sprzedajecie auto, powinniście zgłosić to do urzędu. Nie trzeba jednak ustawiać się w kolejce – można to zrobić online. Tylko w ubiegłym roku z e-usługi skorzystano ponad 600 tysięcy razy!

Zanim dziecko przyjdzie na świat, bardzo często My-Rodzice mamy wizję swojej Wychowawczej Misji. Oczami wyobraźni widzimy potomstwo wyposażone w odpowiedni zestaw cech, umiejętności i wartości. I dobrze, bo przecież powinniśmy wyznaczać swoje wychowawcze cele - pamiętając o otwartości na dziecko i elastyczności.