reklama
Reklama


Reklama
Reklama


Media w regionie

Polecamy

Do 23 maja radni muszą zdecydować, czy będzie podwyżka wody i ścieków


Po wcześniejszych informacjach jakie ukazały się w sieci, a które dotyczyły propozycji Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach odnośnie podwyżki wody i ścieków - na portalu społecznościowym jak również na forum trudno było znaleźć osoby przychylne temu projektowi. Dzisiaj na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Policach pojawił się komunikat burmistrza Polic, a w poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie.


reklama

Burza w sieci rozpętała się po tym jak Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach wystąpił do burmistrza Polic z wnioskiem o „zatwierdzenie taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków”. Z dokumentu wynikało że np. cena metra sześciennego wody wzrosłaby z 2,80 do 3,64 a ścieków z 7,04 do 9,78. Nowe stawki wg tego projektu miały obowiązywać od 1 lipca. Jak czytamy w komunikacie burmistrza: - Po wstępnej analizie  oceniłem jednak,  że zaproponowane stawki są za wysokie i nie do przyjęcia.

Poniżej komunikat Burmistrza Polic Władysława Diakuna w sprawie planowanych opłat za wodę i ścieki.

Drodzy Mieszkańcy gminy Police.

W związku z pojawiającymi się nieścisłymi i budzącymi niepotrzebny niepokój informacjami o planowanych podwyżkach opłat za wodę i ścieki komunalne uprzejmie informuję, że propozycja nowych stawek nie została jeszcze uzgodniona. Doniesienia medialne  w tej sprawie są więc przedwczesne.  Gmina jest obecnie na etapie analizy wniosku w tej sprawie, złożonego przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w dniu 11 kwietnia 2017r. To standardowa procedura. Na moją prośbę dyrektor ZWiK Zbigniew Koźlarek przygotował rzetelny, transparentny raport na temat kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. W oparciu o te dane zaproponował zmianę taryfy opłat za wodę i ścieki, która miałaby obowiązywać od 1 lipca br. Po wstępnej analizie  oceniłem jednak,  że zaproponowane stawki są za wysokie i nie do przyjęcia. Dlatego w dniu 19 kwietnia spotkałem się z dyrektorem Koźlarkiem i poprosiłem o weryfikację wniosku. W chwili obecnej pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli nam zminimalizować podwyżkę. Ponadto wzorem lat ubiegłych zamierzam zwrócić się do Rady Miejskiej o zgodę na kompensatę z budżetu Gminy skutków zmiany stawek, czyli przejęcia przez budżet Gminy części ciężaru podwyżki. Ale to wszystko dopiero po zmianie wniosku ZWiK. Rada Miejska w ciągu 45 dni od momentu złożenia tego wniosku (czyli do 23 maja) musi zdecydować, czy akceptuje proponowane stawki.

Zmiana wysokości opłat za wodę i ścieki jest konieczna, ponieważ chcemy skanalizować miejscowość Tanowo, korzystając ze środków unijnych. Inwestycja będzie kosztować ponad 18 milionów zł. Z funduszy zewnętrznych mamy szansę otrzymać prawie 10 milionów zł.

W związku z powyższym apeluję do mieszkańców gminy Police, by nie wyciągali pochopnych wniosków z nieprawdziwych informacji. Zwracam też uwagę, że jesteśmy wspólnotą gminną. Każdego z nas obowiązują te same opłaty i podatki. Mamy jeden, wspólny budżet Gminy.  Rozporządzam nim  odpowiedzialnie i zgodnie ze sprawiedliwością społeczną.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY

"Wyssijmy jeszcze więcej krwi niż w zeszłym roku"

News image

"BIAŁE" wampiry zapraszają na akcję - " Wyssijmy jeszcze więcej krwi niż w zeszłym roku" zorganizowaną wspólnie przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi RP - Klub Horowych Dawców Krwi w Policach i Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza. Ambulansowy pobór krwi odbędzie się 27 kwietnia w godz. 9.00 do 13.00 na placu przy hali ZS - Police, ul. Siedlecka 6.

więcej

Podwyżki za wodę i ścieki zostaną zrekompensowane dopłatą z budżetu [wideo]

News image

Tanowo jest najszybciej zaludniającą się miejscowością w naszej gminie, stąd potrzeba budowy kanalizacji w tej miejscowości. Gmina Police chce ją wybudować za kwotę około 18 milionów złotych, z czego 10 milionów będzie pochodziło z dofinansowania. Jak się okazało na konferencji prasowej 24 kwietnia, to wcale nie oznacza, że mieszkańcy Gminy Police  zapłacą za wodę i ścieki tyle ile było we wniosku przygotowanym przez ZWiK.

więcej

XIV Policki Puchar Europy [wideo]

News image

W sobotę 22 kwietnia, na stadionie przy ul. Piaskowej w Policach, odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Piłkarski - Puchar Europy. W zmaganiach sportowych wzięło udział dwanaście drużyn z Polski i Niemiec. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Oldboje Pogoni Szczecin, która w finale pokonała Team Police 3:0.

więcej

Inwestycje drogowe na terenie Powiatu Polickiego [wideo]

News image

Starosta Policki Andrzej Bednarek, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 20 kwietnia, poinformował o planowanych inwestycjach na terenie Powiatu Polickiego. Wśród dróg przeznaczonych do remontu znalazł się 1,5 kilometrowy odcinek drogi Szczecin-Siadło Górne,oraz ulica Długa w Mierzynie. Na początku maja rozpoczną się także prace przy wiadukcie w Mścięcinie.

więcej

Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne w Policach - Działamy!

News image

W holu Polickiego MOK-u powstało „Drzewko życzeń” – miejsce pomysłów i propozycji naszych mieszkańców. Chcesz mieć wpływ na to co dzieje się w Twojej okolicy? Masz ciekawy pomysł na inicjatywę? Podziel się tym z nami! Doklej do „Drzewka Życzeń“ swój własny listek i razem z nami twórz kulturę w naszym mieście!

więcej

Chemik Police pokonał Błękitnych II Stargard 2:1 [wideo]

News image

W sobotnim spotkaniu, które odbyło się w Stargardzie, piłkarze Chemika Police pokonali rezerwy drugoligowych Błękitnych Stargard 2:1. Bramki dla Chemika zdobyli Oskar Klimkowicz i Szymon Kapelusz. Policzanie po 21. kolejkach zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 46 punktów tracąc do lidera zaledwie cztery punkty.

więcej

Podgrodzie na sprzedaż [wideo]

News image

Na konferencji prasowej Zarząd Powiatu Polickiego poinformował, iż po konsultacjach z radnymi podjął decyzji o sprzedaży nieruchomości należących do Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, które znajdują się w Podgrodziu.

więcej

Zrób mammografię na wiosnę!

News image

Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyl...

więcej

„Budowa instalacji do produkcji propylenu metodą PDH będzie kontynuowana...” [wideo]

News image

Prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. dr Wojciech Wardacki zapewnia, że budowa instalacji do produkcji propylenu metodą PDH będzie kontynuowana, ponieważ ma ona ogromne znaczenie dla całego polskiego przemysłu chemicznego. - Ten proces trwa, realizujemy go i na pewno się nie zatrzymamy - podkreślił dr Wojciech Wardacki.

więcej

„Połączyła nas sztuka – PROLINO 2017” - Polsko-Niemieckie Warsztaty Plastyczne

News image

W dniach 3-05 kwietnia 2017 roku na terenie Centrum Żeglarskiego przy ulicy Przestrzennej w Szczecinie odbyła się trzecia edycja polsko-niemieckich warsztatów plastycznych „PROLINO 2017”. Uczestnikami warsztatów była młodzież z Europaschule w Pasewalku i z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Policach.

więcej

Zderzenie dwóch aut na ul. Grunwaldzkiej w Policach [foto/wideo]

News image

Wczoraj około godziny 14, na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Kołłątaja doszło do zdarzenia drogowego, w którym szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Kierująca samochodem marki mercedes - jadąc ulicą Kołłątaja nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem marki Ford. Ford uderzył w budynek - w chwili zdarzenia na chodniku nie znajdowali się piesi.

więcej

Wypełniona hala Azoty Arena, sportowe emocje i radość siatkarek obu drużyn! [wideo]

News image

Siatkarki Chemika Police wspierane przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. po raz czwarty z rzędu wywalczyły Mistrzostwo Polski, udowadniając tym samym, że są najlepszą drużyną w Orlen Lidze. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo przygotowanego przez Internetową Telewizję Regionalną HB

więcej

Do 23 maja radni muszą zdecydować, czy będzie podwyżka wody i ścieków

News image

Po wcześniejszych informacjach jakie ukazały się w sieci, a które dotyczyły propozycji Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach odnośnie podwyżki wody i ścieków - na portalu społecznościowym jak również na forum trudno było znaleźć osoby przychylne temu projektowi. Dzisiaj na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Policach pojawił się komunikat burmistrza Polic, a w poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie.

więcej

Chemik Police zdobył czwarte z rzędu Mistrzostwo Polski [foto]

News image

Chemik Police, we wczorajszym spotkaniu w hali Azoty Arena, pokonał zespół Grot Budowlanych Łódź 3:1. Policzanki zdobyły tytuł mistrza Polski sezonu 2016/2017. To szóste mistrzostwo Chemika Police  a czwarte z rzędu. Do zwycięstwa siatkarki Chemika potrzebowały tylko dwóch setów aby zdobyć tytuł złoty medal. Przy stanie 2:0 dla Chemika - podopieczne Jakuba Głuszaka były pewne tytułu - jednak spotkanie trzeba było dograć do końca.  ...

więcej

XIV Policki Puchar Europy już w sobotę - zapraszamy

News image

W sobotę, 22 kwietnia, na stadionie przy ul. Piaskowej w Policach odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej - XIV Policki Puchar Europy. W turnieju oddział biorą 4 zespoły z Niemiec, 1 z Poznania, 3 że Szczecina i 4 Polickie zespoły. Turniej odbywa się pod patronatem Burmistrza Polic.

więcej

Wybuch gazu! Jedna osoba w stanie ciężkim odwieziona do szpitala [foto]

News image

Dzisiaj około godz. 8.00, na terenie jednej z firm przy ul. Jasienickiej,  doszło do wybuchu gazu technicznego -  najprawdopodobniej mieszanka acetylenu i tlenu, w wyniku którego jedna osoba została ranna. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy mężczyzna w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala.

więcej

Piłkarze Chemika Police pokonali Piasta Karsko 6:0 (3:0) [wideo]

News image

Sobotnie spotkanie Chemika z Piastem wyglądało identycznie jak wszystkie dotychczasowe mecze w rundzie wiosennej. Z tą różnicą, że w poprzednich spotkaniach policzanie razili nieskutecznością a w meczu z Piastem rozwiązali worek z bramkami.  Chemicy w pierwszych 15 minutach gry stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki.

więcej

Zagrał w 154 spotkaniach Chemika - Kamil Bieniek zakończył karierę piłkarską

News image

Wczoraj przed meczem ligowym Chemika z Piastem Karsko odbyła się uroczystość w której podziękowano Kamilowi Bieńkowi za grę w żółtozielonych barwach. Kamil Bieniek od początku swojej przygody z piłką związany był tylko z Chemikiem dla którego przez te wszystkie lata gry rozegrał 154 oficjalnych spotkań mistrzowskich w których zdobył 6 bramek.

więcej

Wielka Sobota - Liturgia Wigilii Paschalnej [foto]

News image

W Wielką Sobotę wieczorem w kościołach odprawiana jest Liturgia Wigilii Paschalnej, należąca do obchodów Niedzieli Wielkanocnej. Liturgia składa się z 4 części - z Liturgii Światła zakończonej Orędziem Wielkanocnym, Liturgią Słowa, Liturgią Chrzcielną oraz Liturgią Eucharystyczną. W niektórych parafiach na zakończenie liturgii wyrusza nocna procesja rezurekcyjna, podczas której ogłasza się światu Zmartwychwstanie Jezusa.

więcej

Przedszkolaki z PP 11 wspierają TOZ w Policach

News image

Od kilku lat nauczycielki z Przedszkola Publicznego nr 11 w Policach wraz ze swoimi wychowankami i ich rodzicami angażują się w pomoc na rzecz potrzebujących zwierząt, którymi opiekuje się Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Policach. W tym roku po raz kolejny odbyła się zbiórka darów w postaci karmy, koców, ręczników, pledów, itp. oraz zorganizowane zostało przedstawienie charytatywne, w którym wystąpiły przedszkolaki z grupy „Słoneczek”.

więcej

Więcej: Sport i turystyka, Kultura i sztuka, Aktualności z regionu, Kontra Gość

Powered by Web Agency
 
REKLAMAREKLAMA
Reklama


WARTO PRZECZYTAĆ

News image

Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik

News image

Dzieci mobilnie (nie)świadome

News image

Nie idź w dym w paleniu byle czym

News image

Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty


REKLAMA

sprzedaż wynajem

od do

od doNAJNOWSZE FOTOGALERIE


Chemik Police zdobył czwarte z rzędu Mistrzostwo Polski

Chemik Police, we wczorajszym spotkaniu w hali Azoty Arena, pokonał zespół Grot Budowlanych Łódź 3:1. Policzanki zdobyły tytu... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Niedziela Palmowa w parafii pw. św. Kazimierza w Policach

Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień, ustanowiona została na pamiątkę uroczystego przybycia  Jezusa do Jer... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Policach GRYFIK 2017

25 marca w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach, odbył się finał VII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK 2017. W ... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Uczniowie SP nr 8 powitali Wiosnę

  21 marca, w pierwszy dzień wiosny, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach, hucznie powitali wiosnę. Barwny koro... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

KP Chemik Police - Ina Ińsko 2:1

W sobotnim (18 marca) spotkaniu piłkarze Chemika Police wygrali z Iną Ińsko 2:1. Bramki dla Chemików zdobyli Mykyta Vovchenko... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour Police 2017

4 marca w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbyła się Grupa Azoty Przedszkoliada Tour ... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Więcej: Fotogalerie

reklama
Reklama


Reklama


KONTRA GOŚĆ


Pozostałe audycje programu KONTRA GOŚĆ

WARTO OBEJRZEĆreklama


NOWOŚCI NA FORUM

 1 Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

REKLAMA
Reklama