Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. 37-latek jechał lewym pasem jezdni, po którym radiowozem poruszali się funkcjonariusze. Mężczyzna został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W sobotę (23 stycznia) przed godziną 5.00 funkcjonariusze z polickiej komendy wjeżdżając na ulicę Asfaltową w Policach zauważyli, że z naprzeciwka, ich pasem ruchu jedzie samochód, a jego kierujący nie panuje nad pojazdem. Po kilkudziesięciu metrach policjantom udało się zatrzymać pojazd do kontroli.

- Za kierownicą Citroena siedział 37-letni mieszkaniec Polic. Kierujący miał problem z logicznym wypowiadaniem się, nie chciał dać się przebadać, próbował „oszukać” urządzenie wdychając z niego powietrze. 37-latek został zatrzymany i doprowadzony do polickiej komendy. Badanie przeprowadzone w jednostce wykazało u mężczyzny blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Wynik zaskoczył chyba samego badanego, ponieważ odmówił poddania się drugiemu badaniu, co wiązało się z pobraniem od kierującego krwi do badań – informuje mł.asp.Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie sąd zdecyduje o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności.