24 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się panel dyskusyjny "Polska niepodległa dawniej i dziś sercem, rozumem i czynem ujęta" poprzedzony wykładem  dr. hab. prof. US Tomasza Ślepowrońskiego poświęcony stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek panelu godz. 16.30.

W dyskusji  o wydarzeniach udział wezmą: Witold Król – przewodniczący Rady Gminy w Policach, dr Marcin Stefaniak – historyk, NIK w Szczecinie, Andrzej Kościołek – nauczyciel historii, SP im. Jerzego Noskiewicza w Tanowie, Filia w Pilchowie, Sławomir Dmochowski – PiS, Damian Walczak – PO, Maria Piech – studentka Wydziału Prawa I Administracji US.

W dyskusji o postaciach historycznych: Cezary Arciszewski – przewodniczący Rady Powiatu Polickiego, dr Zofia Fenrych – OBEN IPN Oddział w Szczecinie, Kazimierz Drzazga – PiS, Marek Tałasiewicz – PO, Andrzej Piotrowski, nauczyciel historii, SP nr 5 im. Orła Białego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Bartosz Maciuszonek- student  historii, IHiSM US

Serdecznie zapraszamy! Bądźcie wszyscy Państwo tego dnia z nami! Wspólnie świętujmy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To wydarzenie każdemu daje możliwość mieć swój wkład w obchody. Podczas dyskusji odbędzie się głosowanie publiczności na najważniejsze wydarzenie i postać ostatniego stulecia w naszej historii. Wypowiedzcie się Państwo! Każdy Głos jest ważny i stanowi wkład w obchody stulecia niepodległości w Gminie Police.

Wiktoria Knap i Magdalena Kamola–Wasielewska - doradcy metodyczni Gminy Police