Tradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia odbędzie się Jarmark Augustiański - wyjątkowe wydarzenie organizowane w ruinach klasztoru w Jasienicy. Obóz historyczny, wielka parada ulicami miasta, pokazy walk i uzbrojenia, prezentacje sokolnicze, pokazy rzemieślnicze, tradycyjna kuchnia, program dla dzieci, pokazy tańca, koncert zespołu Kukawica, konkursy i zabawy dla publiczności oraz wiele innych atrakcji dla całej rodziny czekać będzie na wszystkich, którzy 25 sierpnia przybędą, by choć na chwilę odbyć niepowtarzalną podróż w czasie.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Uwagę publiczności z pewnością przyciągną niezwykle widowiskowe walki, najodważniejsi z widzów będą mogli sami wziąć udział w bitwach z wykorzystaniem średniowiecznej broni, szkoleniu szyków bojowych. Najmłodsi będą mogli sami sprawdzić swoją siłę w wielkiej bitwie dzieci.

W „Zagrodzie Gniewka“ przygotowanej z myślą o najmłodszych znajdować się będzie plac z grami i animacjami (m.in. potyczki na piankowe miecze, walki na worki, „królewskie tarcze”), a także warsztaty podczas, których pod okiem rzemieślnika będzie można wyprodukować własne podpłomyki. Na licznych stoiskach prezentowane będą wyroby rękodzielnicze, m.in. rzeźby w drewnie, wyroby bursztyniarskie i srebro, malarstwo na szkle, frywolitki, decoupage i wiele innych. Podobnie jak w zeszłym roku na jarmarku powstanie Ceramiczna zagroda raku, gdzie pod okiem artystów ze stowarzyszenia Nest-art. chętni będą mogli ozdobić własnoręcznie prace z gliny tym samym tworząc niepowtarzalną pamiątkę.

Wydarzenie rozpocznie się wielkim pochodem ulicami miasta osadników ubranych w stroje historyczne. W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali konkurs na najciekawszy strój.

Jarmark Augustiański 2018
sobota, 25 sierpnia
wstęp wolny