W lutym 1948 roku powołano w Policach Komitet Biblioteczny. Pierwsze otrzymane z Powiatowej Rady  Narodowej w Szczecinie książki w liczbie 407 egzemplarzy umieszczono w budynku usytuowanym w "Starym mieście" - polickim rynku, przy ul. Wojska Polskiego 15. 10 września Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie obchodziła jubileusz 70-lecia.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Na uroczystość, która odbyła się w budynku przy ul. Wojska Polskiego, zaproszenie przyjęli przedstawiciele instytucji, czytelników, władz samorządowych, placówek oświatowych.

- 70-lecie w małżeństwie to kamienne gody. Kamień symbolizuje m.in. istnienie, potęgę, mądrość. Myślę, że taka jest nasza biblioteka. Istnieje i rozwija się by mądrze służyć mieszkańcom - mówiła Wioletta Kołodziejczyk dyrektor Biblioteki w Policach. - Minęło już siedemdziesiąt lat. Siedemdziesiąt lat przeobrażeń, zmian, które spowodowały, że dzisiaj policka Biblioteka jest rozpoznawalną i docenianą w środowisku instytucją.

W marcu 1948 roku Rada Miejska w Policach przyznała pierwsze pieniądze na rzecz formującej się Biblioteki. Ta sama Rada, w skład której wchodzili: Leonard Abramowski, Jakub Warchoł, Maria Bik i Józef Bielas podjęli w dniu 23 sierpnia 1948 roku Uchwałę Nr 12, mówiącą o powołaniu Biblioteki w Policach. Ogłoszono apel do mieszkańców Polic, aby przekazywano książki do zaadaptowanego budynku przy ul. Wojska Polskiego. Tak rozpoczyna się historia polickiej Biblioteki, która trwa do dziś.

Obecna dyrektor Biblioteki w Policach Wioletta Kołodziejczyk, jest propagatorką aktywności biblioteki w środowisku lokalnym, jej celem nadrzędnym jest działanie na rzecz mieszkańców gminy i powiatu oraz propagowanie kultury w społeczeństwie. Wraz z pracownikami dokłada wszelkich starań, aby tak było. Starania te dostrzegł Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie Lucjan Bąbolewski, który z rekomendacji Kapituły Konkursowej przyznał polickiej bibliotece w 2016 wyróżnienie w Konkursie na Bibliotekę Roku 2015, a w 2018 tytuł Biblioteki Roku 2017 województwa zachodniopomorskiego.