Chciał tylko podriftować wykorzystując zimową aurę na parkingu jednego z marketów. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz cofnięte uprawnienia do kierowania. Za swoje „zimowe szaleństwo” może trafić do więzienia na 5 lat.

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Do 14 stycznia br. – szpitale węzłowe zbierają dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w grupie „zero” w specjalnie przygotowanych placówkach.

Trwają przygotowania do ewentualnego powrotu najmłodszych uczniów do szkół. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że decyzja czy uczniowie najmłodszych klas wrócą do szkół po 17 stycznia zostanie podjęta w przyszłym tygodniu.

5 listopada wystartował „Zachodniopomorski Program Monitorowania i Prewencji Epidemii Coronawirusa SARS-COV-2 i Choroby COViD-19”, w ramach którego 50 tysięcy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego ma możliwość przebadania się na obecność przeciwciał w kierunku SARS-COV-2.