Budowa Węzła Przesiadkowego Głębokie dobiega końca. Prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe.

Mieszkańcy Województwa Zachodniopomorskiego już po raz trzeci mogą bezpłatnie poddać się badaniu USG, które wykrywa niezmiernie groźne tętniaki aorty brzusznej. Celem badań jest zwiększenie wykrywalności tętniaków aorty brzusznej u osób objętych badaniem - co może przyczynić się do zmniejszenia umieralności z powodu tej choroby.

Ważna dla mieszkańców powiatu polickiego i Szczecina drogowa inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku. Będzie to możliwe dzięki 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Umowę o dofinansowaniu projektu podpisali dziś marszałek Olgierd Geblewicz, starosta Andrzej Bednarek i wicestarosta policki Joanna Napiwodzka.

Jednym z kluczowych elementów przyjętego właśnie przez Sejm pakietu rozwiązań podatkowych jest emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł. Na zmianach skorzysta aż 90 proc. emerytów i rencistów.

Od 9 października wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu w związku z przebudową torowisk tramwajowych. W ramach tego etapu wykonywane będą prace związane z przebudową układu drogowego i torowego na ulicy Matejki w rejonie skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego, wzdłuż al. Niepodległości, wzdłuż al. Wyzwolenia od placu Żołnierza Polskiego do placu Rodła, wzdłuż ul. Piłsudskiego od placu Rodła do Matejki.