O godz. 6.30 na przejeździe kolejowym Kołbaskowo-Smolęcin doszło do zderzenia pociągu relacji Szczecin-Berlin z ciężarówką. Wykoleiły się dwa wagony.

Wprowadzone zostały pierwsze zmiany w organizacji ruchu w rejonie Wałów Chrobrego i Łasztowi. Zmiany od dzisiaj czekają także na pasażerów. Wszystko po to, żeby mieszkańcy Szczecina i okolic mogli w bezpieczny sposób dotrzeć w rejon wydarzeń planowanych w ramach Żagli 2021.

Dokument o słynnym kajakarzu i podróżniku z Polic, trzykrotnym pogromcy Oceanu Atlantyckiego - Aleksandrze Dobie - będzie można obejrzeć na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pokaz filmu "Happy Olo - Pogodna ballada o Olku Dobie" już 29 lipca w ramach Zamkowych Nocy Filmowych. Początek seansu o godz. 22.

Dziś o godz. 6 rano doszło do tragicznego wypadku. Na DK 10 w Mierzynie doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym marki audi.

Gotowy jest już specjalny rozkład jazdy pociągów regionalnych na trasie Szczecin – Płoty – Kołobrzeg, który będzie obowiązywał od 27 do 1 sierpnia. Każdego dnia tę trasę obsługiwać będzie 15 par pociągów regionalnych. Co drugi ma kursować w podwójnym zestawieniu, zapewniając możliwości podróży na miejscach siedzących ponad 300 osobom.