-  Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, na dzisiejszej (7 marca) konferencji prasowej, poinformował o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń do 18 kwietnia.

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na terenie woj. zachodniopomorskiego (wszystkie powiaty) oblodzenia.

Od 1 kwietnia br. na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021). NSP jest realizowany raz na 10 lat przez statystykę publiczną we współpracy z Gminami. Spis obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Wczoraj (31 marca) na drodze Nowe Warpno – Dobieszczyn doszło do z udziałem motocyklisty. Poszkodowana 25-letnia kierująca motocyklem z obrażeniami ręki i nogi została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala.