reklama

Dzisiaj przez godzinę protestowali mieszkańcy Bezrzecza, którzy walczą o remont drogi powiatowej. Chodzi o ulicę Górną i Koralową, jak napisali na transparentach protestujący – „Dumę Powiatu”. Droga łączy Wołczkowo, Bezrzecze ze Szczecinem.  Jest to główna arteria tej miejscowości.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W ocenie protestujących droga jest niebezpieczna, są wąskie chodniki, niedoświetlone przejścia dla pieszych i dziury. Brakuje też kanalizacji deszczowej. Dzieci idące do szkoły są ochlapywane przez przejeżdżające samochody.

- Spotkaliśmy się tutaj po to aby pokazać swoje niezadowolenie i powiedzieć panu staroście, że my już w nic nie wierzymy – mówiła organizatorka protestu  Katarzyna Ciurzyńska, radna gminy Dobra.

Ulica Górna i Koralowa znalazła się w Harmonogramie Dróg Powiatowych. Jej remont planowany jest na rok 2023. Mieszkańcy nie wierzą w te zapewnienia.

W ramach protestu mieszkańcy Bezrzecza uzbrojeni w transparenty i gwizdki maszerowali wzdłuż ulicy Górnej przechodząc ulicę w dwóch miejscach. W momencie przechodzenia przez przejścia dla pieszych ruch na tej ulicy był blokowany przez policję.