reklama

Meklemburgia-Pomorze Przednie, ze względu na zwiększoną liczbę przypadków i rozpoczęcie nauki w szkole na razie nie złagodzi obostrzeń. Land nadal jest zamknięty dla turystów jednodniowych.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W Meklemburgii-Pomorze Przednie dzieci rozpoczynają naukę w szkołach, stąd też obawy rządu i utrzymanie obostrzeń.

- Chcemy utrzymać codzienną, niezawodną i regularną pracę w szkołach i żłobkach oraz zapewnić edukację naszym dzieciom. Obecnie jest to najwyższy priorytet. Dalszy niski poziom infekcji i regularna praca w szkołach i żłobkach są ważnymi warunkami wstępnymi dla utrzymania życia publicznego i gospodarki w kraju – mówiła Premier Manuela Schwesig.

Zakaz dotyczy wszystkich, którzy chcą np. zrobić zakupy, czy pójść na plażę po niemieckiej stronie a nie mają zorganizowanego pobytu na terenie Meklemburgii. Zakaz nie obowiązuje osób przebywających u rodziny, oraz tych, które mogą udokumentować nocleg na terenie Meklemburgii-Pomorze Przednie. Zakaz nie dotyczy również zorganizowanych, jednodniowych wycieczek autobusowych.

Jak informuje Serwis Rzeczypospolitej Polskiej - złamanie zakazu wjazdu może wiązać się z karą w wysokości 150-2 000 EUR. Przejazd tranzytowy przez teren landu jest możliwy. 

Luzowanie obostrzeń może nastąpić pod koniec sierpnia.