3 promile alkoholu w organizmie miał 52-letni kierowca citroena, który swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. Próbował uciec. Został zatrzymany przez świadków zdarzenia.

reklama

- 3 lutego około godziny 20:00 policjanci z Mierzyna zostali wezwani na ulicę Szczecińską w miejscowości Dobra, gdzie obywatele ujęli nietrzeźwego kierującego. Na miejscu policjanci w przydrożnym rowie zastali pojazd marki Citroen. Okazało się, że kierujący nim 52-letni mężczyzna wysiadł z pojazdu i próbował uciec – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka z KPP w Policach.

Świadkowie zdarzenia ujęli mężczyznę i czekali na przyjazd funkcjonariuszy. 52-latek był kompletnie pijany. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie.

- Dzięki prawidłowej i godnej naśladowania postawie świadków, mundurowi z Mierzyna wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Teraz 52-letni mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Oprócz zatrzymania prawa jazdy i wysokiej kary grzywny, grozi mu nawet 2 lata więzienia.