Nastolatka kierowała samochodem bez uprawnień, a na widok radiowozu przyspieszyła i zamieniła się miejscami z pasażerem. Dziewczyna oświadczyła, że chciała nauczyć się jeździć bo w przyszłym roku będzie zdawała egzamin na prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Policjanci ruchu drogowego patrolując trasę Police - Nowe Warpno zauważyli jadący z naprzeciwka znany im z wcześniejszych kontroli pojazd marki Ford, za kierownicą, którego siedziała młoda dziewczyna. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli.

Podczas zawracania policjanci stracili chwilowo kontakt wzrokowy z pojazdem, a kiedy zatrzymali go do kontroli w miejscowości Warnołęka za kierownicą siedział już mężczyzna.

- Kierująca wcześniej młoda dziewczyna siedziała na tylnym siedzeniu. Początkowo oboje twierdzili, że to mężczyzna kierował autem, jednak 16-latka szybko przyznała się, że kolega dał jej poprowadzić samochód, ponieważ chciała nauczyć się jeździć – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Teraz dziewczyna za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym, a wobec 23-letniego mężczyzny, który popełnił wykroczenie udostępniając samochód 16-latce policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.