W dniach 13-15 lipca na Bulwarze Piastowskim w Szczecinie świętować będziemy Dni Odry. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. zwiedzanie jednostek, prezentacje regionów, koncerty oraz spływy kajakowe. Podczas Dni Odry przy szczecińskim nabrzeżu przywitamy flisaków, którzy płyną do Szczecina z Gliwic, poprzez Wrocław, Głogów, Kostrzyn nad Odrą.

Tegoroczne święta „Dni Odry” oraz „Flisu Odrzańskiego” zapowiadają się bardzo ciekawie. Rok 2018 jest „Samorządowym Rokiem Rzeki Odry 2018”, 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stuleciem Ligi Morskiej i Rzecznej. Flis wyruszył z dwóch miejsc: z Koła nad Wartą (Flis Warciański) i z Gliwic (Flis Odrzański), Szczecin będzie portem, do którego wpłynie cała Sztafeta Herbowa Flisu nadodrzańskiego i nadwarciańskiego. 14 lipca o godz. 12 będzie okazja  powitać Flis Odrzański z tratwą flisacką na czele, która przypłynie po raz pierwszy w historii Flisu rzeką Wartą. 

 Przez cały weekend na szczecinian i wszystkich gości czekać będzie wiele atrakcji. W programie m.in. spotkania z Flisakami, którzy zaproszą do zwiedzania tratwy. Nie zabraknie także zwiedzania okrętu Marynarki Wojennej RP i jednostek Urzędu Morskiego w Szczecinie. Okręty zacumują w Szczecinie w sobotę o godz. 10. Godziny zwiedzania wyznaczą Dowódca okrętu oraz Kapitanowie jednostek.

Organizatorzy przygotowali także spływy kajakowe na trasach: Wyspa Jaskółcza - Szczecińska Wenecja - wyspa Grodzka - wyspa Jaskółcza oraz Dziewoklicz - Szczecińska Wenecja -  wyspa Jaskółcza - wyspa Grodzka - wyspa Jaskółcza. Zapisy na spływy kajakowe prowadzone są elektronicznie za pośrednictwem systemu e-rekrutacji Centrum Żeglarskiego (https://cz.erk24.pl/edziekanat/index.php) Rejestracja elektroniczna jest jednoznaczna z udziałem w spływie.

Przez cały weekend przy Bulwarze Piastowskim zacumuje pływająca scena, na której będą odbywać się koncerty szantowo-folkowe. Na scenie wystąpią: Etno Flow, After Blues, Chorzy, Kubryk, Mechanicy Szanty, GooseBumbs, Dair, Stary Szmugler.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Żeglarskie w Szczecinie, Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski oraz Fundacja Flis Odrzański.

Program blokowy Dni Odry 2018 w Szczecinie - pobierz PDF

źródło: www.szczecin.eu