W dniach 13-15 lipca na Bulwarze Piastowskim w Szczecinie świętować będziemy Dni Odry. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. zwiedzanie jednostek, prezentacje regionów, koncerty oraz spływy kajakowe. Podczas Dni Odry przy szczecińskim nabrzeżu przywitamy flisaków, którzy płyną do Szczecina z Gliwic, poprzez Wrocław, Głogów, Kostrzyn nad Odrą.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Tegoroczne święta „Dni Odry” oraz „Flisu Odrzańskiego” zapowiadają się bardzo ciekawie. Rok 2018 jest „Samorządowym Rokiem Rzeki Odry 2018”, 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stuleciem Ligi Morskiej i Rzecznej. Flis wyruszył z dwóch miejsc: z Koła nad Wartą (Flis Warciański) i z Gliwic (Flis Odrzański), Szczecin będzie portem, do którego wpłynie cała Sztafeta Herbowa Flisu nadodrzańskiego i nadwarciańskiego. 14 lipca o godz. 12 będzie okazja  powitać Flis Odrzański z tratwą flisacką na czele, która przypłynie po raz pierwszy w historii Flisu rzeką Wartą. 

 Przez cały weekend na szczecinian i wszystkich gości czekać będzie wiele atrakcji. W programie m.in. spotkania z Flisakami, którzy zaproszą do zwiedzania tratwy. Nie zabraknie także zwiedzania okrętu Marynarki Wojennej RP i jednostek Urzędu Morskiego w Szczecinie. Okręty zacumują w Szczecinie w sobotę o godz. 10. Godziny zwiedzania wyznaczą Dowódca okrętu oraz Kapitanowie jednostek.

Organizatorzy przygotowali także spływy kajakowe na trasach: Wyspa Jaskółcza - Szczecińska Wenecja - wyspa Grodzka - wyspa Jaskółcza oraz Dziewoklicz - Szczecińska Wenecja -  wyspa Jaskółcza - wyspa Grodzka - wyspa Jaskółcza. Zapisy na spływy kajakowe prowadzone są elektronicznie za pośrednictwem systemu e-rekrutacji Centrum Żeglarskiego (https://cz.erk24.pl/edziekanat/index.php) Rejestracja elektroniczna jest jednoznaczna z udziałem w spływie.

Przez cały weekend przy Bulwarze Piastowskim zacumuje pływająca scena, na której będą odbywać się koncerty szantowo-folkowe. Na scenie wystąpią: Etno Flow, After Blues, Chorzy, Kubryk, Mechanicy Szanty, GooseBumbs, Dair, Stary Szmugler.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Żeglarskie w Szczecinie, Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski oraz Fundacja Flis Odrzański.

Program blokowy Dni Odry 2018 w Szczecinie - pobierz PDF

źródło: www.szczecin.eu