Jakie mroczne historie z przeszłości skrywa przed nami miasto, a jakie piękne, nieznane dotąd miejsca? Czym może nas bawić? Tomasz Panek, młody artysta, malarz intryguje, „zaczepia” pracami, których głównym bohaterem jest Miasto. Nadchodzi intrygujący wernisaż w Galerii OBOK w Policach.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Trzy drogi artysty

Podczas wernisażu “Szczecin miasto obok Polic” zaprezentowane zostaną prace z trzech różnych dróg, którymi podąża autor. Pierwsza część prac to seria malarska pt. „Szczecin 2200”. To znane szczecińskie i okoliczne miejsca zaprezentowane w technice malarstwa cyfrowego. Obrazy przestawiają wizję upadku cywilizacji w wyniku wybuchu wojny atomowej. Warto zobaczyć jak autor przedstawia nową rzeczywistość, nową cywilizację. Kolejnym elementem wystawy, będą satyryczne rysunki wprost z „Mało Szczegółowego Przewodnika po Szczecinie”. Tu za pomocą dowcipnej kreski, autor opisuje aktualne wydarzenia w Szczecinie oraz ukazuje miasto w humorystyczny sposób, niezmiennie żałując nad losem Frygi. Ostatnią częścią wystawy będą kadry z komiksu „Rzeźnik”. Tu w czarno-biały sposób ujrzymy przerażającą historię „Rzeźnika z Niebuszewa”.

Kim jest Tomasz Panek?

Tomasz Panek, urodzony w 1990 roku w Gryficach, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, aktualnie żyjący i tworzący w Szczecinie. Rysunek od zawsze sprawiał mu przyjemność, niezależnie od tego czy rysował na kartce z bloku, czy na marginesie zeszytu podczas wykładów. Wciąż nie potrafi się zdecydować co do formy wyrazu, dlatego z jednej strony jest autorem dwóch części satyrycznego, ciepło przyjętego „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie”, z drugiej strony zajmuje się malarstwem cyfrowym, co zaowocowało serią „Szczecin 2200” ukazującym miasto w postapokaliptycznym wydaniu. Z trzeciej strony zaś jest autorem komiksu nawiązującego klimatem do noir pt.„Rzeźnik” w ramach wydania „Komiks Szczeciński”.

Wernisaż Tomasza Panka

01.03.2019 godz. 19:00

Galeria OBOK MOK Police

Zapraszamy!