Imponująca, rekordowa frekwencja, intrygujące prace zdolnego artysty, różnorodność i twórcza, sympatyczna atmosfera. Mowa oczywiście o wernisażu wystawy Tomasz Panka – „Szczecin miasto OBOK Polic”, który odbył się 1 marca w Galerii OBOK Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Ciekawe propozycje Galerii OBOK sprawiają, że ofertą coraz częściej interesują się nie tylko policzanie, ale także szczecińskie środowisko. Nic dziwnego, gdyż jak na przykładzie ostatniej wystawy możemy stwierdzić, tematyka jest różnorodna, aktualna, zaś prezentujący swoje dzieła artyści oryginalni i wszechstronni.

Tomasz Panek, młody artysta, malarz intryguje, „zaczepia” pracami, których głównym bohaterem jest Miasto.

Wernisaż zawiera prace z serii „Szczecin 2200”, czyli wizja nowej cywilizacji. To znane szczecińskie i okoliczne miejsca zaprezentowane w technice malarstwa cyfrowego. Obrazy przestawiają wizję upadku cywilizacji w wyniku wybuchu wojny atomowej.

Kolejnym elementem wystawy są satyryczne rysunki z „Mało Szczegółowego Przewodnika po Szczecinie”. Tu za pomocą dowcipnej kreski, autor opisuje aktualne wydarzenia w Szczecinie oraz ukazuje miasto w humorystyczny sposób.

I ostatnią, niemniej intrygującą częścią wystawy są kadry z komiksu „Rzeźnik”. Tu w czarno-biały sposób oglądamy przerażającą historię „Rzeźnika z Niebuszewa”.

Wystawę można zwiedzać codziennie, w godzinach pracy MOK, do 12.04.2019. w Galerii OBOK.