Muzyka, pieśni patriotyczne, największe przeboje polskiej muzyki, w końcu wspólne śpiewanie. Wszystko po to, by być razem tego wyjątkowego dnia. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Miejski Ośrodek Kultury w Policach przygotował ciekawe wydarzenia dla mieszkańców.

reklama

11 listopada o godzinie 12:00 odbędzie się Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny. Śpiewnik kierowany jest do dzieci, ich rodziców i dziadków angażując ich do aktywnego uczestnictwa w obchodach Święta Niepodległości. Prowadzący Piotr Szkocki i akompaniator Dariusz Skrobania zachęcać będą do wspólnego śpiewu utworów patriotycznych. Widownię wspierać wokalnie będzie grupa PP66 z polickiego MOK -u.

O godzinie 17:00 odbędzie się koncert „Ułani, Ułani”. Usłyszymy pieśni i arie operowe w wykonaniu Ewy Filipowicz – Kosińskiej, solistki związanej z Operą na Zamku w Szczecinie. Stworzony na ten wyjątkowy wieczór repertuar, prezentować będą także artyści z Chóru Kameralnego „Cantore Iuvenum” z polickiego MOK -u, pod dyrygenturą Julii Figiel. Po wysłuchaniu  utworów artyści zaproszą publiczność do wspólnego śpiewu. W repertuarze znajdą się pieśni patriotyczne. Tu wraz z solistami przy akompaniamencie fortepianu publiczność będzie miała okazję wspólnie wyśpiewać znane utwory upamiętniające Święto Niepodległości.

11 listopada 2019, godz. 12:00 oraz 17:00, wstęp wolny

Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji MOK

fot. archiwum