W ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o godzinie 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się koncert „Ułani, Ułani”. Wieczór z piosenką patriotyczną rozpoczął się Hymnem Polskim i Rotą. Na scenie wszystkich zgromadzonych przywitali burmistrz Polic Władysław Diakun oraz starosta policki Andrzej Bednarek.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Przybyli wysłuchali pieśni i arie operowe w wykonaniu Ewy Filipowicz – Kosińskiej, solistki związanej z Operą na Zamku w Szczecinie. Stworzony na ten wyjątkowy wieczór repertuar, prezentowali także artyści z Chóru Kameralnego „Cantore Iuvenum” z polickiego MOK -u, pod dyrygenturą Julii Figiel.

Po wysłuchaniu utworów artyści zaprosili publiczność do wspólnego śpiewu. Każdy otrzymał śpiewnik, w którym znalazły się 23 pieśni patriotyczne. Wraz z solistami przy akompaniamencie fortepianu publiczność wykonała utwory mniej i bardziej znane. Wszystkie upamiętniające Święto Niepodległości. Po wspólnym muzycznym świętowaniu w holu Miejskiego Ośrodka Kultury czekał piękny, okazałych rozmiarów tort i lampka szampana.