reklama

W niedzielę 24 listopada, w polickim MOK zabrzmiał wyjątkowy głos. W finałowym koncercie, w ramach międzynarodowego muzycznego projektu „Pieśń Bielika” zaśpiewał Paul Phoenix światowej sławy tenor, laureat między innymi nagrody Grammy. Artysta wykonał partię solową w premierowym wykonaniu dzieła muzycznego, skomponowanego przez Pawła Kornicza.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Pieśń Bielika, to muzyczny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej. Jest to swego rodzaju kontynuacja projektu muzycznego Świdwie Sanctus, który został zrealizowany przez chórzystów z Tanowa i Brussow. W niedzielnym koncercie udział wzięło udział wielu znakomitych solistów i kilka zespołów, między innymi: Orkiestra Perkusyjna Gamelan, sopranistka Kinga Kluzek, klarnecista Aleksander Kwietniak, gitarzysta Krzysztof Seroczyński, pianista Daniel Uźniak a także połączone chóry: Szczeciński Chór Kameralny, Zespół Wokalny „Tam i Owo” z Tanowa, Deutsch-Polnischer Chor HORYZONT oraz Tanowskie Bractwo Śpiewacze. Przy pełnej widzów sali MOK zabrzmiało nie tylko skomponowane dzieło, ale także światowe szlagiery muzyki klasycznej oraz popularnej w wykonaniu Paula Phoenixa. Artysta zaśpiewał także własne kompozycje. Dzień po tym wydarzeniu Paul Phoenix odwiedził także szkołę w Tanowie, w której zaśpiewał dla dzieci w ramach cyklu koncertów lokalnych poświęconych bielikowi. Muzykowi towarzyszyły artystki młodego pokolenia Jagoda Frankowicz i Zuzanna Mazurek. W ramach Pieśni Bielika powstaje także film dokumentalny. Koncert był dofinansowany ze środków Gminy Police, Powiatu Police, a także Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Wybitny artysta w Policach

Paul Phoenix w latach 1997 -2014 był tenorem w wybitnym oktecie King's Singers, który rozpoznawalny jest na całym świecie, a przez wielu znawców uważany za „absolutny numer jeden” męskich chórów. Warto wspomnieć, że zespół dwa lata temu wystąpił także w Filharmonii w Szczecinie. Obecnie Phoenix prowadzi instytut własną Akademię Muzyczną w Hong Kongu i podróżuje po świecie prowadząc warsztaty wokalne dla najlepszych chórów i solistów. 

tekst Piotr Biniek