Już w sobotę, 10 lipca, na plenerowej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach odbędzie się kolejny koncert w ramach projektu "Muzyczne MOKarte. Na scenie wystąpi "Duet Fortepianów Dwóch".

reklama

„Duet Fortepianów Dwóch” tworzą Tomasz Pala i Grzegorz Kasperczyk. To muzycy z bogatą przeszłością, przede wszystkim muzyczną. Nie ukrywają, że nieobce są im różne style. Wszak sztuką jest zagrać jest wszystko i często dla wszystkich. Samo życie muzyka jest kopalnią pomysłów i…żartów. Jakże tego wszystkiego nie wykorzystać?

„Duet Fortepianów Dwóch” to muzyka i wirtuozeria.  Wirtuozeria jest  pretekstem do dobrej zabawy. Artyści łączą muzyczne style od muzyki klasycznej przez rock’n’rolla do…muzyki biesiadnej, nie tracąc przy tym dobrego smaku w budowaniu żartu muzycznego. Żartu w dobrym stylu.

To JEDYNY w Polsce taki duet. „Duet Fortepianów Dwóch”, to połączenie aktorstwa i bycia muzykiem. Niezwykle rzadka forma i bardzo wymagająca. Czy to kabaret? Chyba nie. To dobry, muzyczny teatr komedii, w którym tak naprawdę obecne są dwa instrumenty: fortepian i człowiek.

Muzyczne MOKarte – Duet Fortepianów Dwóch
10 lipca,
plenerowa scena obok Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach
początek koncertu godz. 20.
Wstęp wolny!

Tomasz Pala – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału  jazzu i muzyki rozrywkowej. Współpracował m.in. z Adamem Kawończykiem, Robertem Chojnackim, Martyną Jakubowicz. Od 1998r członek zespołu Shakin’ Dudi. Wielokrotnie grywał na Rawa Blues Festiwal.

Grzegorz Kasperczyk  - pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, Laureat międzynarodowych festiwali big bandów z Siemianowicką Orkiestrą Rozrywkową. Kompozytor muzyki  dla big bandów, piosenek dla dzieci, aktorskich i popowych.  W dorobku ma wiele występów z gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej m.in. z Krystyną Prońko, Iwoną Węgrowską, Lonstarem, Waldemarem Malickim, Kabaretem Rak, Andrzejem Urnym , Arturem Chyb(Farba)etc.