Muzyka celtycka w wykonaniu szczecińskiego zespołu DAIR zabrzmi w sobotę 17 lipca na scenie plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

reklama

Na nadchodzącym koncercie z cyklu Muzyczne MOKarte zagra zespół złożony z pięciu pasjonatów muzyki celtyckiej. Członkowie DAIR to mieszanka odmiennych temperamentów, których zderzenie podczas pracy twórczej owocuje nieszablonową, oryginalną aranżacją utworów. Podstawą bogatego brzmienia ich muzyki jest szerokie instrumentarium, na które składają się: flet poprzeczny, skrzypce, akordeon diatoniczny, gitara akustyczna, bouzouki, gitara basowa i wokal. Dair w języku gaelic oznacza drzewo dębowe, które w kulturze celtyckiej uznawane jest za symbol mądrości. Zespół w sobotni wieczór zaprezentuje zarówno sprawdzone i ograne scenicznie utwory z debiutanckiego albumu Cień drzewa, jak i nowe produkcje z nadchodzącego wydawnictwa.

W skład zespołu Dair wchodzą:

Małgosia Opaluch – uzdolniona wokalistka, grająca na flecie i akordeonie.

Grzegorz Opaluch – człowiek orkiestra, grający na flecie, gitarze, bouzouki, skrzypcach, śpiewający i zabawiający publiczność dyskusją.

Sylwia Galiśkiewicz – skrzypaczka, która nie boi się wyzwań wokalnych.

Marek Taudul – gitarzysta i sprawny organizator.

Jacek Marynowski – charyzmatyczny basista, mistrz ciętej riposty.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach
scena pleneorwa
17 lipca, godz. 20.00
wstęp wolny

tekst Karol Hajdukiewicz MOK POLICE