Polska muzyka filmowa, anegdoty, wspomnienia, ciekawostki opowiadane przez Tomasza Raczka – tak było podczas dzisiejszego (27.08) koncertu „Sierpniowe przełomy”, który odbył się w Policach na Skwerze Jana Pawła II. Wydarzenie to hołd dla uczestników przełomowych wydarzeń Sierpnia ’80 i Sierpnia ’88 na Pomorzu Zachodnim.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W programie koncertu znalazły się kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina. Zabrzmiały m.in. takie tematy muzyczne jak wokaliza z filmu R. Polańskiego „Dziewiąte wrota”, autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Usłyszeliśmy zakazane piosenki oraz muzykę z polskich filmów przedwojennych, a także z popularnych seriali. Tradycyjnie, w repertuarze znalazły się „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz „Sen o Victorii” grupy Dżem.

Na plenerowej scenie wystąpili soliści Ewa Olszewska, Janusz Kruciński oraz orkiestra Opery na Zamku pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka. Spotkanie poprowadził Tomasz Raczek.

 


#wirtualnepolice - Pozostałe informacje kulturalne