Już w ten weekend największe wydarzenie żeglarskie w naszym regionie. Tym, co najbardziej przyciąga na Wały Chrobrego i Nabrzeże Starówka w Szczecinie są jednostki pływające - żaglowce, oldtimety, jachty. W tym roku do Szczecina na 34 jednostkach przypłynie ponad 600 żeglarzy z Polski, Rosji, Niemiec, Szwecji i Finlandii. Przy nabrzeżu zobaczymy m.in.  replikę statku Piotra I - Shtandart i największy żaglowiec szkolny Sedov.

reklama

Pośród wielu atrakcji - największych powodzeniem cieszą się koncerty gwiazd. W tym roku na Dniach Morza w Szczecinie usłyszymy utwory takich wykonawców jak: Lanberry, Natalia Szroeder, Lady Pank, Francesco Napoli, Nana, Fun Factory

8 czerwca (piątek)

Łasztownia (Nabrzeże Starówka)
10.00-22.00 Festiwal Rzeźb Piaskowych
Legendy Szczecina

Wały Chrobrego / ul. Jana z Kolna / Łasztownia
13.00-01.30 Jarmark pod żaglami,
Wesołe Miasteczko, Tawerny piwne

Nabrzeża i bulwary
13.00-20.00 Wpłynięcie żaglowców, zwiedzanie i rejsy

Łasztownia (Marina)
14.00-19.00 Strefa Sportu osiem stacji aktywizujących dzieci ruchowo

Łasztownia (Nabrzeże Starówka)
16.00-19.00 Warsztaty rzeźby w piasku

Łasztownia
16.00-20.00 Strefa Dziecięca
interaktywny program dla dzieci na Scenie Dziecięcej, działania plastyczne i sportowe

Łasztownia
16.00-20.00 Strefa GymPrzemiany
zajęcia fitness i spinning

Scena pływająca
18.30-00.00 Koncerty
18.30-19.45 Stary Szmugler
20.00-21.15 Beltaine
21.30-22.45 Dair
23.00-00.00 Sklep z Ptasimi Piórami

Scena Łasztownia
19.00-23.00 Samba Port Festival vol.2

Scena Główna (przy ulicy Jana z Kolna)
19.00-23.30 Koncerty polskich gwiazd - Lanberry, Natalia Szroeder, Lady Pank 

9 czerwca (sobota)

Wały Chrobrego/ ul. Jana z Kolna / Łasztownia
10.00-01.30 Jarmark pod żaglami, Wesołe Miasteczko, Tawerny piwne

 Łasztownia (Nabrzeże Starówka)
10.00-22.00 Festiwal Rzeźb Piaskowych Legendy Szczecina

Łasztownia (Marina)
10.00-19.00 Strefa Sportu
osiem stacji aktywizujących dzieci ruchowo

Nabrzeża i bulwary
10.00-19.00 Zwiedzanie i rejsy na jednostkach

Łasztownia
11.00-15.00 II Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin

 Łasztownia (Nabrzeże Starówka)
12.00-15.00 Warsztaty rzeźby w piasku

Łasztownia
12.00-20.00 Strefa Dziecięca
interaktywny program dla dzieci na Scenie Dziecięcej, działania plastyczne i sportowe

Łasztownia
12.00-20.00 Strefa GymPrzemiany
zajęcia fitness i spinning

Łasztownia (Stara Rzeźnia)
12.00-20.00 II Family Travel Festival

Scena pływająca
15.00-23.00 Koncerty
Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, Klezmafon Majtki Bosmana, Trzecia Miłość, Ryczące 20

Łasztownia
17:00-23:30 Scena Szantowo-Folkowa
Majtki Bosmana, Ryczące 20, Pyrates

ul. Jana z Kolna (Scena Główna)
19.00-23.00 Koncerty zagranicznych gwiazd
Francesco Napoli, Nana, Fun Factory

Łasztownia
20:00 Samba Port Festival vol.2

Łasztownia (Stara Rzeźnia)
22:00 Samba Port Festival vol.2

Wały Chrobrego
23.05 Pokaz sztucznych ogni

10 czerwca (niedziela)

Wały Chrobrego / ul. Jana z Kolna / Łasztownia
10.00-23.00 Jarmark pod żaglami, Wesołe Miasteczko, Tawerny piwne

Łasztownia (Nabrzeże Starówka)
10.00-22.00 Festiwal Rzeźb Piaskowych
Legendy Szczecina

Łasztownia (Marina)
10.00-17.00 Strefa Sportu
osiem stacji aktywizujących dzieci ruchowo

Nabrzeża i bulwary
10.00-19.00 Zwiedzanie i rejsy na jednostkach

Łasztownia (Nabrzeże Starówka)
10.30-15.00 II Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin
- pokazy musztry paradnej

Łasztownia (Nabrzeże Starówka)
11.00-15.00 Samba Port Festiwal vol.2
parada

Łasztownia
12.00-19.00 Strefa Dziecięca
interaktywny program dla dzieci na Scenie Dziecięcej, działania plastyczne i sportowe

Łasztownia
12.00-19.00 Strefa GymPrzemiany
zajęcia fitness i spinning

Łasztownia (Nabrzeże Starówka)
12.00-15.00 Warsztaty rzeźby w piasku

Łasztownia (Stara Rzeźnia)
12.00-19.00 II Family Travel Festival
wykłady podróżnicze, warsztaty dla dzieci

Łasztownia
15.00-15.45 Nabożeństwo ekumeniczne

ul. Jana z Kolna (Scena Główna)
17.00 Koncert „I żyli długo i w Szczecinie” w wykonaniu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Scena pływająca
17.00-22.30 Koncerty Pyrates, Klang, EKT Gdynia, Formacja

Łasztownia
17.30-21.45 Koncerty szantowe
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, Stonehenge, Chorzy

Łasztownia CKE Stara Rzeźnia
18.00 Pomiędzy – Wernisaż wystawy fotografa Andrzeja Łazowskiego