W okresie jesienno-zimowym, w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą".
Czytaj więcej: Zmniejsz ryzyko, zamontuj czujkę tlenku węgla
– Pragnę uspokoić, zdecydowaliśmy o wydłużeniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego od 28 grudnia br. do 17 stycznia 2021 r. Sytuacja epidemiczna wciąż jest trudna, decyzje podejmujemy na bieżąco i w trosce o bezpieczeństwo wszystkich – zapewnia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Czytaj więcej: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 17 stycznia 2021 r.
Osoby doświadczające przemocy muszą pamiętać o tym, że ukrywanie przejawów agresji może doprowadzić do eskalacji niebezpiecznych zachowań sprawcy.
Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować, jest ŻYCZLIWOŚĆ DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Poczucie humoru, jak muzyka łagodzi konflikty i obyczaje. Im więcej pereł dowcipu z siebie wykrzesamy, tym więcej w nas radości, a mniej stresu.
Okres jesienno-zimowy wiąże się zawsze z trudniejszymi warunkami panującymi na drodze. Opady deszczu, śniegu, niskie temperatury, krótsze dni i coraz wcześniej zapadający zmierzch nie sprzyjają bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Policjanci zachęcają pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym.