Zdrowie psychiczne jest fundamentalnym dobrem osobistym każdego człowieka, a więc również dzieci i młodzieży w wieku szkolnym na każdym etapie kształcenia.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Zdrowie psychiczne to zdolność doświadczania emocji takich jak radość, smutek, gniew. Pozytywna samoocena, szacunek dla innych, głębokie poczucie  bezpieczeństwa, zaufanie do siebie i świata. Zdolność do funkcjonowania w rodzinie, grupie rówieśniczej, szkole, społeczności. Zdrowie psychiczne to również zdolność do inicjowania i podtrzymywania głębszych relacji - Przyjaźni, Miłości oraz uczenie się w świecie w sposób produktywny.

Dzieci zdrowe psychicznie to najczęściej te, które odznaczają się umiejętnością "Odbijania się" od swoich porażek i ograniczeń, mają pozytywne i rozwojowe podejście do życia, relacji i otoczenia.

ZDROWIE PSYCHICZNE to najważniejszy potencjał w jaki szkoła, rodzina może wyposażyć młodych ludzi na całe życie.

Niewątpliwie jest to bardzo ważne i trudne zadanie dla osób dorosłych, które wpływają na tworzenie i budowanie klimatu bezpieczeństwa. Jest wsparciem dla dzieci i młodzieży oraz aktywizowaniem rodziców w procesie wychowania i w profilaktyce domowej.

Mając na uwadze obecny szczególny CZAS wielu niewiadomych w okresie życia i funkcjonowania w trudnych warunkach epidemicznych naszych uczniów i ich rodziców pedagodzy szkolni - realizatorzy programu profilaktycznego Wolni Od… zapraszają na konsultacje, których celem jest:

  • - udzielanie psychologicznego wsparcia dla dzieci i młodzieży oraz rodziców tych dzieci
  • - radzenie sobie z uczuciami
  • - nauką konstruktywnego radzenia sobie ze stresem, niepokojem ,lękiem
  • - uwalnianiem się od poczucia winy, wstydu za niepowodzenia szkolne
  • - wsparciem i merytoryczną pomocą rodzicom i młodzieży w towarzyszeniu swoim dzieciom w tych trudnych epidemicznych czasach.

Dane pedagogów szkolnych realizujących program profilaktyczny „Wolni od…”:

Szkoła Podstawowa nr 1 –
Elżbieta IGNACZAK i Joanna SZYMCZAK – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkoła Podstawowa nr 3 –
Monika FRYSZKOWSKA – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkoła Podstawowa nr 5 –
Joanna ZORGA – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;

Szkoła Podstawowa nr 8 –
Iwona WŁODARSKA – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Małgorzata DALKE – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Joanna PYPA – mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,

Szkoła Podstawowa w Trzebieży –
Joanna CICHOCKA – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego - zadbajmy o nas i naszych bliskich!!!

#Trzymajmy się Razem-pedagodzy szkolni