Podróże w czasie? Gdyby tak na jeden dzień przenieść się do średniowiecznej osady, spróbować dawnego jedzenia, obejrzeć walki wojów, wziąć udział w plebejskich zabawach? To wszystko i wiele więcej podczas trzynastego Jarmarku Augustiańskiego w Jasienicy!

Wczoraj (20 sierpnia) zmarł kpt. Andrzej Mendygrał - wybitny żeglarz i poeta, oficer Polskiej Marynarki Handlowej, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, znany wszystkim wielbicielom szant i muzyki żeglarskiej – mieszkaniec Trzebieży.

Poszukiwanego z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów i jednocześnie sprawcę kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia, zatrzymał w czasie wolnym od służby policjant Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego st. post. Łukasz Pospychała z polickiej komendy.

Wczoraj (19 sierpnia) odbyła się konferencja prasowa polickiego Prawa i Sprawiedliwości, która dotyczyła nieprawidłowości w zakresie gospodarki odpadami. O rzekomych błędnych decyzjach i zaniechaniach poinformował, w piśmie do przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Ufniarza, były dyrektor Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów w Leśnie Górnym Jerzy Nędzusiak.

Dzisiaj o godz. 10 Daniel Traut, Josef Muhammed Yusuf oraz fryzjerki i fryzjerzy, którzy wsparli akcję i przez 72 godziny w salonie Academy of Art and Knowledge strzygli mieszkańców Szczecina, Polic i okolic zakończyli pracę ustanawiając nowy rekord Polski.