Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

W Grupie Azoty Police wyprodukowano milionową tonę AdBlue/NOXy. Substancja jest stosowana w przemyśle motoryzacyjnym, przy jej udziale następuje uzdatnianie spalin w układzie wydechowym silnika i w efekcie zmniejszenie ilości szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia odbędzie się Jarmark Augustiański - wyjątkowe wydarzenie organizowane w ruinach klasztoru w Jasienicy. Obóz historyczny, wielka parada ulicami miasta, pokazy walk i uzbrojenia, prezentacje sokolnicze, pokazy rzemieślnicze, tradycyjna kuchnia, program dla dzieci, pokazy tańca, koncert zespołu Kukawica, konkursy i zabawy dla publiczności oraz wiele innych atrakcji dla całej rodziny czekać będzie na wszystkich, którzy 25 sierpnia przybędą, by choć na chwilę odbyć niepowtarzalną podróż w czasie.

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył datę wyborów samorządowych. 21 października wybierzemy radnych rad gminnych, miejskich, powiatowych oraz radnych sejmików wojewódzkich. Będzie to również pierwsza tura w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Druga tura odbędzie się 4 listopada.

Na skrzyżowaniu ulic Jasienicka - Kuźnicka w Policach, około godziny 7.00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano karetki pogotowia, straż pożarną i policję.

Hufiec Police ZHP zaprasza mieszkańców Powiatu Polickiego do wzięcia udziału w konkursie WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI. Jeżeli jesteście w posiadaniu pamiątek harcerskich po pradziadkach, dziadkach czy rodzicach, posiadacie własne pamiątki związane z Waszą harcerską przygodą – to ten konkurs jest dla Was.

8 sierpnia, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zostali wezwani do awantury domowej w jednym z polickich mieszkań. Podczas interwencji policjanci zauważyli u dzieci ślady pobicia. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla rodziców podejrzanych o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dziećmi.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 realizowana będzie na dwóch odcinkach: Brzózki – Trzebież i przechodzącym przez Warnołękę.  W piątek, 10 sierpnia 2018 r. w Trzebieży na skrzyżowaniu ulic Wkrzańskiej i Dworcowej odbędzie się przekazanie placu budowy wykonawcy.

8 sierpnia jak dotychczas to najcieplejszy dzień tego roku. Prawie 37 stopni pokazały termometry w naszym województwie. Rekordową temperaturą odnotowano o godz. 16 w Trzebieży. Termometr pokazał tam 36.6 stopnia Celsjusza - co jest rekordem tego lata i roku 2018.

Po raz kolejny paliły się opony w sąsiedztwie składowiska odpadów przy ul. Kamiennej w Policach. Według strażaków - mamy do czynienia z podpaleniami.