„Jeden z nas, mieszkańców Niekłończycy zmaga się z ciężką chorobą. Oprócz wsparcia, które ma od nas wszystkich – chcemy realnie pomóc i uzbierać na turnus rehabilitacyjny” napisali organizatorzy Balu Charytatywnego „Wspieramy Marcina”.

Dzisiaj (17 stycznia) przez cały dzień w świetlicy Rady Osiedla nr 2 w Policach odbywała się akcja „Police szyją dla Australii”. Chodzi o ochraniacze dla zwierząt, które ucierpiały w pożarach w Australii. Można przyłączyć się i wspomóc akcję.

Policzone zostały pieniądze zebrane przez wolontariuszy ze Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jasienicy. Na konto WOŚP przekazali około 116 tys. Ponad 1800 zł w walucie obcej.

Współpraca szkoły przy ul. Tanowskiej z fundacją Euroweek trwa już ponad 9 lat. Co roku uczniowie szkoły jeżdżą na pięciodniowe zajęcia z wolontariuszami. Zajęcia prowadzone są jako warsztaty, pokazy, zajęcia grupowe, debaty oxfordzkie. Ważne, by uczniowie nie czuli strachu przed używaniem języka obcego, nawet jeśli początkowo popełniają błędy.

Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia, w listopadzie 2018 roku, promenady w Trzebieży. W tej sprawie jest dwóch oskarżonych 24-letni Dawid M. oraz 21-letni Daniel S., którzy w areszcie spędzili prawie rok. Przed sądem odpowiadają z wolnej stopy.