Nie, jak wcześnie planowano, od 1 lipca ale dopiero od 1 września dzieci, od urodzenia aż do skończenia szkoły podstawowej, będą mogły skorzystać z komunikacji miejskiej za darmo. O nowych ustaleniach pomiędzy Szczecinem a Policami poinformował na sesji Rady Miejskiej burmistrz Polic Władysław Diakun.

W roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 17 czerwca, w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy z inicjatywy NSZZ „Solidarność” odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych - Gminy Police i "Solidarności". Mszy przewodniczył powiatowy kapelan „Solidarności” i proboszcz jasienickiej parafii - ks. kan. Waldemar Szczurowski.

16 czerwca mieszkańcy Starego Miasta wspólnie z Radą Osiedla nr 2 i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Policach, po raz trzeci obchodzili "Dzień Sąsiada". Festyn odbył się na placu zabaw przy ul. Nowopol a w samą organizację mocno zaangażowali się mieszkańcy.

Prawdopodobnie w lipcu ruszą prace przy przebudowie ul. Zamenhofa w Policach. W wyniku przetargu wyłoniony został inwestor, który na wykonanie inwestycji ma czas do końca listopada. Koszt przebudowy to ponad 4 mln złotych. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma.

Wczoraj, 19 czerwca, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki z Oddziałami Sportowymi w Policach, na boisku szkolnym zatańczyli poloneza. W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości -  stąd też taki pomysł na uczczenie tej rocznicy i zamanifestowanie swojego patriotyzmu.

W dniach 30 czerwca - 1 lipca, na plaży w Trzebieży, odbędzie impreza plenerowa "Czas na Trzebież". Na scenie wystąpią Natalia Szroeder, Sound'n'Grace i nasza lokalna formacja CORD. Będzie również okazja aby poszukać skarbów wspólnie z Radiem Szczecin.

Rodzice nie zauważyli kiedy ich 3-letni synek oddalił się z domu. Ciekawski malec wyruszył samotnie na wycieczkę autobusem miejskim. O małym, samotnym "turyście", policję poinformowała kierująca autobusem miejskim.

Funkcjonariusze polickiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Pięć zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej gasiło pożar lasu w Wieńkowie.   Spłonęło około 5 arów poszycia lasu. Do pożaru doszło dzisiaj (16.06) około godziny 14.

W sobotę 23 czerwca o godz. 9.00 Program 1 Polskiego Radia zainauguruje tegoroczną trasę „Lata z Radiem” – w odświeżonej, bardziej atrakcyjnej, a zarazem misyjnej formule. Obejmuje ona wielowątkową, dynamiczną audycję, której stałym elementem będą m.in. relacje reporterskie z całej Polski oraz festiwal muzyczny, przygotowywany wspólnie z Miastem Gdynia.