19 października na Cmentarzu Komunalnym w Policach odsłonięto monument  upamiętniający Greków, którzy 70 lat temu przybyli do Polski. Jednym z miejsc, w którym się osiedlili były Police.  Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Greków Pomorza Zachodniego w Polsce „ELLAS PAREA”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali mężczyznę, który onanizował się na terenie Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Policję zaalarmowali nauczyciele placówki.

Innowator Jutra to plebiscyt, w którym Internauci wyłaniają osobowość, która może zmienić świat. Głosować można na Kandydatów, którymi są Młodzi Naukowcy w wieku 13-20 lat, uczestnicy krajowego finału Konkursu Naukowego E(x)plory 2018. Wśród kandydatek i kandydatów jest mieszkanka naszej gminy Kamila Splinter.

Po obu stronach granicy trwają polsko-niemieckie ćwiczenia pod kryptonimem „MOST/ BRÜCKE”, w których udział bierze około 400 policjantów z obu krajów. Ćwiczenia zabezpieczają strażacy z JRG Police, natomiast Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wołczkowo bierze w nich czynny udział.

Czterdzieści lat temu, 16 października 1978 r,  konklawe  wybrało abp. Karola Wojtyłę 264. papieżem i 6. Suwerenem Państwa Watykańskiego. Jan Paweł II był jednym z najbardziej wpływowych przywódców XX wieku. Jego wybór na Stolicę Piotrową miał szczególny wpływ na wydarzenia m.in. w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wobec mężczyzny, zatrzymanego w Policach przez policjantów, a podejrzanego o pedofilię zastosowano trzymiesięczny areszt. Dodatkowo postawiono mu zarzuty z art. 200 paragraf 1 Kodeksu Karnego czyli dopuszczenie się wobec osoby poniżej 15 roku życia innej czynności seksualnej.

W czwartkowy wieczór o godzinie 18.15, w studiu Internetowej Telewizji Regionalnej „HB”, miała odbyć się „Debata Programowa przedstawicieli Komitetów Wyborczych w Policach”. Miała, ponieważ przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej oraz Projektu Police zrezygnowali z udziału w niej na 10 minut przed jej planową transmisją na żywo. Zaplanowana debata mimo wszystko się odbyła, a jedynym jej uczestnikiem był desygnowany przez Wspólnotę Samorządową Gryf XXI przedstawiciel – Jakub Pisański.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o pedofilię. Mężczyzna miał obserwować dzieci.  Policjanci zabezpieczyli m.in. komputer zatrzymanego.

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu przebudowy ul. Arkońskiej, od soboty 13 października nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w okolicach Głębokiego. Tramwaje nie będą dojeżdżały do pętli przy Jeziorze Głębokim. Zmiany nastąpią na liniach tramwajowych 1 i 9 oraz pojawi się nowa linia 809. 

Już niedługo rozpocznie się trzeci etap inwestycji, która ma na celu połączenie Polic z Trzebieżą ścieżką rowerową. Projekt otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowę w tej sprawie podpisali w piątek (5 września) w Urzędzie Miejskim marszałek Olgierd Geblewicz i burmistrz Polic Władysław Diakun. Spotkanie było także okazją do przekazania umowy dot. waloryzacji przyrodniczej Gminy Police.