Dzisiaj o godz. 6 rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców, którzy znajdują się w strefie rażenia. Ma ona związek ze znalezieniem bomby lotniczej z czasów II wojny światowej na terenie ZWIK przy ul. Tanowskiej w Policach. Ewakuacja potrwa do godz. 9.00.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

O godz. 9 pluton saperski rozpocznie działania mające na celu załadunek bomby lotniczej na samochód i przewiezienie jej na poligon w Drawsku Pomorskim. Tam zostanie ona zdetonowana. Cała operacja ma potrwać do godz. 12.00.

PRZYPOMINAMY:

Dla mieszkańców ewakuowanych ze strefy zagrożenia przygotowano specjalne punkty przebywania. Są to szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Mścięcinie, Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Piaskowej i Filia Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Tanowskiej 14 w Policach.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Do godz. 9 wszystkie autobusy będą jeździły zgodnie z rozkładem jazdy. Od godziny 6.00 do godz. 9.00 kursują dodatkowe autobusy dowożące osoby do punktów przebywania na czas ewakuacji: Police-Rynek - Mścięcino, Police Rynek - Tanowska  14 (filia SP 8). Do SP 8 będzie można dojechać autobusem linii 107 (przystanek Wyszyńskiego Polana).

Między godziną 9.00 a 12.00 zamknięte zostaną drogi, wstrzymana zostanie komunikacja miejska. Autobusy będę jeździły na skróconych trasach.

więcej na temat komunikacji miejskiej: Zmiany w komunikacji miejskiej w związku w akcją usunięcia bomby

Pozostałe artykuły: