Dzisiaj (9.12) po godz. 11 w siedzibie Gminnego Zespołu Kryzysowego odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dzisiejsze działania związane z wywiezieniem bomby lotniczej. W konferencji wzięli udział m.in. przedstawiciele służb mundurowych, burmistrz Polic, starosta i przedstawiciel wojewody.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

W ewakuacji i zabezpieczeniu strefy jak również trasy przejazdu wzięło udział około 250 mundurowych: strażacy z państwowej, zakładowej i ochotniczej straży pożarnej, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, strażnicy miejscy i około 110 funkcjonariuszy Policji.

- Udział w akcji brali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach, jak i siły wsparcia, jakie otrzymaliśmy z Komendy Wojewódzkiej - mówił Mariusz Bajor, Komendant Powiatowy Policji w Policach. - Ze strony policji żadnych zakłóceń neutralizacji tego niewybuchu na terenie Polic nie stwierdziliśmy - mówił.

Słowa podziękowania i uznania do saperów skierował burmistrz Polic Władysław Diakun

- Dziękuję saperom z 5 Pułku Inżynieryjnego z Podjuch, za dzisiejszą, szybką i precyzyjną akcję, jaką przeprowadzili w Policach - powiedział Władysław Diakun.

Załadunek bomby na samochód zajął saperom 45 minut.