Wczoraj (9 grudnia) w czasie kiedy trwała ewakuacja mieszkańców, na linii 107 pojawili się kontrolerzy ZDiTM, którzy sprawdzali bilety. Akurat ta linia miała dowozić mieszkańców do punktu bezpiecznego przebywania, który znajdował się w SP nr 8. Stąd też oburzenie mieszkańców.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Pismo o wyjaśnienie całej sytuacji, z prośbą o anulowanie kar nałożonych na podróżnych w czasie ewakuacji wysłał do dyrektora ZDiTM burmistrz Polic. ZDiTM bowiem brał czynny udział w akcji ewakuacyjnej poprzez odpowiednią organizację komunikacji miejskiej na ten czas.

- Dotarła do mnie informacja od wzburzonych mieszkańców Polic (pasażerów komunikacji miejskiej), że w tak newralgicznym momencie ewakuacji mieszkańców, prowadzona była kontrola biletów w autobusach - napisał burmistrz Polic Władysław Diakun. - W związku z zaistniałą sytuacją, zwracam się z prośbą o wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia. Jednocześnie proszę o anulowanie nałożonych kar pieniężnych na pasażerów podróżujących bez ważnego biletu w godzinach 06.00-09.00 w dniu 9 grudnia 2018 roku.