Dwadzieścia pięć lat mieszkańcy Jasienicy grają wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zaczęli od III Finału. Nie licząc tegorocznego, sztabowi WOŚP z Jasienicy udało się już zebrać prawie 800 tys. zł.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


"Finał" w Jasienicy odbywa się zawsze dzień przed oficjalnym ogólnopolskim finałem. W tym roku w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieramy pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Sztab WOŚP w Jasienicy jak co roku przygotował mnóstwo fantów do licytacji.  Wśród nich te najwartościowsze - pamiątkowa tablica, która zostanie umieszczona na budynku szkoły w Jasienicy została wylicytowana za 1650 zł. Za złote serduszko, nabywca musiał wrzucić do orkiestrowej puszki 2000 zł. W sumie z samych tylko licytacji, podczas sobotniego "finału" w Jasienicy do puszki trafiło ponad 15 tys. zł.  

Była też loteria fantowa - ciesząca się powodzeniem zwłaszcza wśród najmłodszych. Między licytacjami przygrywał zespół muzyczny, a dodatkowo swoje umiejętności prezentowali młodzi sportowcy.

Ile udało się zebrać pieniędzy wolontariuszom Sztabu WOŚP w Jasienicy, i czy będzie to rekord, o tym przekonamy się w ciągu kilku najbliższych dni.