reklama

Od 18 do 24 lutego roku obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W ramach przedsięwzięcia policcy funkcjonariusze będą udzielać porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

W Polsce dzień ten został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. która została uchwalona z uwagi na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Przedsięwzięcie ma służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin jak również zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

W dniach od 18 do 24 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Policach funkcjonariusze poszczególnych komórek organizacyjnych udzielać będą porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. Policjanci dyżurować będą przez cały tydzień od godziny 7:00 do 22:00. Osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy.

Sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka