W związku z mającym nastąpić w sobotę 30 marca o godz. 9.30 podjęciem przez saperów i wywiezieniem niewybuchu zlokalizowanego ulicy Kuźnickiej w Policach, burmistrz zarządził ewakuację. Wyznaczone zostały dwie strefy zagrożenia: strefa nadciśnienia – 400 m i strefa odłamkowa – 1200 m.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W strefie rażenia bomby nie ma budynków mieszkalnych a jedynie firmy. Stąd też zarządzono ewakuację dla Grupy Azoty Police, Kemipolu.

Wszyscy pracownicy pracujący w strefie 400 m muszą opuścić swoje obiekty i przemieścić się w miejsca bezpieczne. Pracownicy pracujący w strefie od 400 m do 1200 m mają zakaz opuszczania obiektów i przebywania na terenie otwartym.

Od godz. 6.00 obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania pojazdów na parkingu żużlowym za biurowcem głównym.

O godz. 7.00 podstawiony zostanie przed budynkiem biurowca głównego autobus ewakuacyjny z SPPK, który przewiezie osoby ewakuowane do hali OSiR w Policach. Odjazd autobusu o godz. 7.15.

O godz. 7.20 nastąpi zamknięcie wszystkich bram przejazdowych i osobowych.

O godz. 7.30 rozpoczną się prace przygotowawcze w rejonie niewybuchu. Od tej godziny obowiązuje całkowity zakaz opuszczania obiektów i przebywania na terenie otwartym do odwołania.

Po wywiezieniu niewybuchu poza teren zakładów zostanie nadany komunikat głosowy przez system alarmowania ogólnozakładowego i system łączności radiotelefonicznej.

Na czas ww. operacji sprzęt, strażacy i pracownicy Zakładowej Straży Pożarnej zostanę ewakuowani na teren Transtechu.