19 maja, na terenie Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, odbyła się trzecia edycja festynu rodzinnego „Z Rodziną po zdrowie”. W trakcie festynu przeprowadzono, wspólnie ze Stowarzyszeniem "AMICUS", zbiórkę publiczna na rzecz Justyny Margot z Wołczkowa. Zebrano 4698,73 zł, 1,37 Euro i 1 Koronę Duńską.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Festyn Rodzinny "Z Rodziną po Zdrowie" oficjalnie otworzyli Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz.

Na odwiedzających festyn czekało wiele atrakcji: stoiska ze zdrową żywnością i aktywnym trybem życia, stoiska o zdrowiu, urodzie i rehabilitacji, Rodzinna Olimpiada Sportowa, III Przegląd Artystyczny Przedszkolaków "Jak dbać o swoje zdrówko?”. Były również strefy sportowe, aktywne zabawy.

Chętni mogli oddać honorowo krew, wykonać badania mammograficzne czy przebadać się w osteo i słuchobusie.

O tym jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje, i nie tylko, mówili i pokazywali członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Oddział w Policach, policjanci i strażacy.

fot. Grzegorz Banderowicz, Mariusz Hałgas