W sobotę (8 czerwca), na Przystani Miejskiej w Policach, Uczniowski Klub Żeglarski BRAS świętował jubileusz 20-lecia istnienia. Uroczystość połączono z otwarciem sezonu żeglarskiego. „Urodziny” klubu uświetnił występ rzeszowskiego zespołu szantowego KLANG.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Uroczystości rozpoczęły się otwarciem sezonu żeglarskiego. Przy dźwiękach hymnu wciągnięto na maszt banderę i proporce klubowe – UKŻ BRAS i UKS FALA Trzebież.

- Życzę wszystkim stopy wody i dobrych wiatrów – życzyła młodym żeglarzom kapitan Krystyna Trych – współzałożycielka UKŻ BRAS.

UKŻ BRAS powstał w 1999 r. i od samego początku cieszył się sporym zainteresowaniem w środowisku lokalnym. Na pierwszym zebraniu członków założycieli uchwalone zostały cele statutowe oraz powołano trzy sekcje: żeglarską, kajakarską i wędkarską. Odbyły się również pierwsze wybory, w wyniku których powołano zarząd klubu. W 2000 r. w wyniku porozumienia z dyrektorem Gimnazjum nr 3 w Policach UKŻ BRAS przejął od szkoły przystać wraz z hangarem a w nim trzy kajaki i jacht kabinowy. Tak rozpoczyna się historia klubu, która trwa dwadzieścia lat, aż do dzisiaj.

Na uroczystość 20-lecia klubu zaproszenie przyjęli przedstawiciele władz samorządowych – gminy i powiatu, założyciele klubu i osoby z nim związane. Zaproszonych gości witał prezes klubu Krzysztof Kwietniewski.

Były podziękowania dla osób związanych z klubem i życzenia oraz podarunki od zaproszonych gości.