Podczas prac na terenie zakładów doszło do zapłonu metanu. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników spółki Grupa Azoty Police Serwis. Po udzieleniu pomocy medycznej zostali przetransportowani do szpitali w Gryficach i w Policach.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Rodziny poszkodowanych zostały niezwłocznie powiadomione. Pozostajemy w kontakcie z służbami medycznymi, otrzymaliśmy od lekarzy uspakajające wiadomości - mówi dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupy Azoty S.A.

Do awarii doszło w niedzielę 18 sierpnia 2019 roku około godziny 16:00 w trakcie prac na instalacji polegających na odślepianiu wlotu gazu procesowego do metanizatora. Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby medyczne oraz jednostka zakładowej straży pożarnej. Sytuacja została w krótkim czasie opanowana, a praca instalacji jest realizowana zgodnie z ustalonym harmonogramem.

- Prokurator zakończył czynności i wyraził zgodę na dalszą pracę instalacji. Nie było konieczności modyfikowania przyjętego harmonogramu pracy w Jednostce Biznesowej Nitro – informuje Tomasz Panas Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Awaria nie stwarzała zagrożenia dla mieszkańców okolicznych miejscowości, w tym Polic. Zdarzenie nie miało negatywnego wpływu na środowisko.

Podczas awarii zadziałały systemy bezpieczeństwa. Przyczyny zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane.

Komunikat Grupy Azoty Police