W niedzielę (8 września), w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niekłończycy, odbył się odpust parafialny, któremu towarzyszył pierwszy jarmark odpustowy zorganizowany wspólnie przez radę parafialną i mieszkańców miejscowości Dębostrów, Drogoradz, Niekłończyca, Karpin i Uniemyśl.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Uroczystości rozpoczęła Msza św. odpustowa, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Jarosław Grybko. Tradycją jest, że na zakończenie nabożeństwa z balkonów sypane są płatki róż – jako wyraz czci dla Patronki parafii. W tym roku, po raz pierwszy, odbył się z inicjatywy proboszcza parafii Jarmark Odpustowy, w którego organizację włączyła się Rada Parafialna i mieszkańcy czterech sołectw z terenu parafii - Dębostrów, Drogoradz, Niekłończyca, Uniemyśl.

Przygotowano mnóstwo atrakcji – loterię, licytacje, dmuchańce i strefę zabaw dla najmłodszych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ze specjałami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. M.in. grochówka, gulasz, pierogi czy domowe ciasta. Były również stoiska z rękodziełem, przetworami, miodami czy naturalnym kosmetykami.