reklama

8 listopada w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W związku z 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości odśpiewano wspólnie hymn Polski. Był również przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły Agata Jarymowicz. 

- Właśnie dziś po złożeniu przysięgi staniecie się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach -  tzn. uczniami świadomymi swoich praw i obowiązków. – mówiła dyrektor Agata Jarymowicz. – Zaczynacie kolejny etap waszej edukacji, ale przede wszystkim kolejny, ważny etap waszego życia. Cieszę się, że na ten czas wybraliście właśnie naszą szkołę.

Swoje słowa do uczestników wydarzenia skierował również przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

- Około 300 młodych ludzi wybrało tę placówkę. My jako organ prowadzący, jako powiat policki jesteśmy z tego bardzo dumni. To świadczy, że jest to dobre miejsce do tego żeby zdobywać wiedzę zawiązywać nowe przyjaźnie, spędzać czas – mówił przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski. – Życzę wszystkim tym, którzy dzisiaj wypowiedzą słowa ślubowania, aby właśnie tak było – żeby to był dobrze spędzony czas.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.