We wtorek 26 listopada obchodziliśmy setną rocznicę  urodzin Ryszarda Kaczorowskiego ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, Honorowego Obywatela Gminy Police. Ryszard Kaczorowski zginął 10 kwietnia 2010 w katastrofie polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


 

Zobacz również relację w Flesz Tygodnia #32 - 28.11

Przed południem odbyła się uroczystość nadania skwerowi, w okolicy skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Asfaltowej, imienia Ryszarda Kaczorowskiego. (więcej w artykule: ). Wieczorem w Parku Solidarności w Policach złożono kwiaty i zapalono znicze przed kamieniem poświęconym Ryszardowi Kaczorowskiemu. W kościele pw. św. Kazimierza w Policach odbyła się Msza św. w Jego intencji, której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Waldemar Gasztkowski. Po mszy samorządowcy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele samorządów – gminnego i powiatowego. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili harcerze i zuchy z Hufca ZHP w Policach.