W andrzejkowy weekend funkcjonariusze przeprowadzili akcję pn. Alkohol i Narkotyki mającą na celu wyeliminowanie z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym. Niestety kolejny raz pomimo apeli i zapowiedzi o kontrolach na terenie całego powiatu podczas andrzejkowego weekendu zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Od minionego piątku do niedzieli 1 grudnia na terenie powiatu polickiego funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

29 listopada przed godziną 23:00 policcy mundurowi zatrzymali do kontroli 52-letniego kierowcę, który jechał swoim mercedesem, mając blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Godzinę później koło północy na jednej z polickich ulic funkcjonariusze skontrolowali kolejnego mercedesa, za kółkiem którego siedział nietrzeźwy 42-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna przyznał, że spożywał alkohol, a badanie wykazało we krwi ponad promil alkoholu.

Następny nietrzeźwy został zatrzymany w miejscowości Dobra przez policjantów z Komisariatu Policji w Mierzynie. Był nim 30-letni mężczyzna, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości wynoszącym prawie 2,5 promila. Tym razem, 30 latek nie był w stanie zapanować nad pojazdem i swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie.

Natomiast w niedzielę 1 grudnia koło godziny 13:00 dzięki pomocy mieszkańców z miejscowości Bezrzecze, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 43-letniego nietrzeźwego mężczyznę, który kierując Fordem uszkodził trzy inne pojazdy oraz znaki drogowe. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami, ponieważ za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności.

Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę!

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka