Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Zobacz również relację w Flesz Tygodnia #33 - 12.12 

Przez te dwa dni w Polsce działy się prawdziwe cuda. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę 7-8 grudnia ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać dedykowaną pomoc najbardziej potrzebującym i wnieść w ich życie nadzieję na zmianę. Paczki trafiły również do rodzin z terenu powiatu polickiego.

- Dary trafiły do rodzin potrzebujących. To są bardzo różne rodziny. Czasami z dziećmi a czasami są to starsi ludzie, samotni, którzy nie mają nikogo i czekają na pomoc darczyńców – mówiła Aneta Rejczyk-Matysiak, koordynatorka Szlachetnej Paczki. – Obdarowani bardzo różnie reagują na paczki. Dzieci piszczą z wrażenia, że otrzymały prezenty, o których marzyły. Prezenty, których nie mogą dostać od swoich rodziców – bo ich nie stać. Są też osoby, które przeżywają bardzo. Reagują płaczem – bo to jest wielkie wzruszenie.  

Do potrzebujących trafiły bardzo różne produkty. W paczkach była żywność, środki czystości, ale także prezenty dla najmłodszych. Potrzeby dotyczyły również ubrań, sprzętu agd – tego wszystkiego, co jest niezbędne do normalnego funkcjonowania rodzin.

W tym roku Paczka dzięki szlachetnym sercom darczyńców pomogła 14 562 rodzinom z najdalszych zakątków kraju. Łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 45 mln zł. 

Zwieńczeniem drugiego dnia Szlachetnej Paczki, w magazynie obsługującym m.in. gminę Dobra i Kołbaskowo, był koncert zespołu Markato, który zaśpiewał specjalną, autorską piosenkę napisaną z okazji Szlachetnej Paczki.