W miniony weekend na terenach leśnych wchodzących w skład Parku Mścięcino, po raz kolejny zorganizowane zostały wspólne działania z udziałem funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej w Szczecinie. Nadrzędnym ich celem było zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa turystom oraz pozostałym użytkownikom obszarów leśnych.

reklama

W trakcie działań prowadzono kontrole osób korzystających bezprawnie z terenów leśnych, w tym ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi. Takie osoby stwarzają zagrożenie dla zwierząt, osób poruszających się pieszo i na rowerach oraz dochodzi do niszczenia ściółki.

Funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 41 osób, skontrolowali 26 pojazdów i nałożyli 9 mandatów karnych na łączną kwotę 1400 zł. Natomiast funkcjonariusze z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie zatrzymali osobę poruszającą się pojazdem pomimo orzeczonego zakazu.

Do działań zaangażowano policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, Komendy Powiatowej Policji w Policach oraz Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie. st. asp. Piotr Palicki

źródło: http://zachodniopomorska.policja.gov.pl/