7 stycznia 2020r. na ul. Piłsudskiego w Policach funkcjonariusze Policji patrolujący ten teren, podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki VW Passat.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Kontrola wykazała, że podejrzany kierując samochodem miał blisko dwa promile alkoholu we krwi. Ponadto ustalono, że był on wcześniej karany sądownie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także została wydana wobec niego decyzja o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami kat. B.

W toku postępowania na mieniu podejrzanego (l. 51) prokurator dokonał zapieczenia majątkowego.

- Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego  Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który prowadził samochód osobowy znajdując się w stanie nietrzeźwości - 0,94 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, będąc już wcześniej prawomocnie skazanym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, oraz nie stosując się do decyzji  o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami kat. B. - poinformowała p.o. Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej Ewa Obarek.

Za zarzucane  mężczyźnie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto sąd może orzec wobec sprawcy dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie