Więcej patroli na terenie naszego powiatu i poważne konsekwencje dla tych, którzy nie stosują do wprowadzonych ograniczeń związanych z poruszaniem się i grupowaniem osób w związku z epidemią koronawirusa. To dla naszego bezpieczeństwa.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Wprowadzone zmiany i nowe obostrzenia spowodowały, że dodatkowe zadania mają także policjanci. Mundurowi przede wszystkim dbają o przestrzeganie przez mieszkańców nowych zaleceń dotyczących bezpieczeństwa w związku z pandemią. Funkcjonariusze sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa.

Z policyjnych radiowozów kierowane są komunikaty nawołujące do niegromadzenia się i pozostania w domach dla własnego bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzają okolice, gdzie może dochodzić do grupowania się osób np. parki, place zabaw, skwery, boiska itp.

Jak się okazało, nie wszyscy stosują się do nowych wytycznych. Od 1 kwietnia policjanci ujawnili kilkanaście wykroczeń na terenie powiatu dotyczących grupowania się osób i nałożyli 10 mandatów karnych.

Przez najbliższe dni na terenie naszego powiatu policjanci będą pełnili intensywne działania w patrolach pieszych i zmotoryzowanych dbając o bezpieczeństwo nas wszystkich i egzekwując przestrzeganie nowych zaostrzonych zasad. Za złamanie przepisów związanych z bezuzasadnionym przemieszczaniem się lub gromadzeniem się osób grozi mandat do 500 zł.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka