Wczoraj oficjalnie przekazano do użytkowania "Serce na zakrętki" zakupione przez Bractwo ZEMUN. Na czas wakacji pojemnik na zakrętki będzie stał w Uniemyślu przy ścieżce rowerowej, obok autokomisu.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Fundatorem "Serca na zakrętki" jest Bractwo ZEMUN – Maja, Agnieszka, Waldemar Gocał, Grzegorz Ufniarz i Wojciech Wiśniewski.

- Jesteśmy grupą nieformalną, przyjaźnimy się, mamy wspólne pasje. Wymyśliliśmy sobie taki projekt z tym pojemnikiem, kupiliśmy go i będziemy go udostępniać wszystkim zainteresowanym – mówił Grzegorz Ufniarz.

Przez całe wakacje można wrzucać nakrętki do pojemnika w Uniemyślu. Pieniądze ze sprzedaży tych nakrętek zostaną przekazane na leczenie Tosi – chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/ocalic-tosie

- Bardzo się cieszę, że pojemnik ten stanął w naszej miejscowości i będzie służył zbieraniu nakrętek na szczytny cel – dla chorych dzieciaczków – mówiła sołtys Uniemyśla Agnieszka Maciuszonek. – Jeśli się sprawdzi ten pomysł to zakupimy dla sołectwa taki pojemnik.

Po wakacjach, jeśli dzieci powrócą do szkół "Serce na zakrętki" stanie przy wejściu do SP 8 w Policach.