Według wyników Exit Poll zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich został Andrzej Duda z wynikiem 50,4%. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało – 49,6%. Frekwencja wyniosła 68,9 procent.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Błąd tego badania to +/-2 procent. Zwycięzcę tych wyborów prawdopodobnie poznamy jutro rano.

Tuż po ogłoszeniu wyników EXIT POLL prezydent Andrzej Duda podziękował Polakom za udział w wyborach.

- Wygrać wybory prezydenckie przy prawie 70 proc. to niebywała wiadomość. Dziękuję ogromnie za udział w tych wyborach. Cieszę się z mojego zwycięstwa, na razie sondażowego, ale biorąc pod uwagę poprzednie wyniki, to co do ostatecznych wyników jeszcze mi "urosło" jak to mówią - powiedział Andrzej Duda. - Gratuluję też Rafałowi Trzaskowskiego takiego wyniku. Dziękuję również jego wyborcom za to, że wzięli udział, że oddali głos. Brawo.

Po ogłoszeniu sondażowych wyników głos zabrał Rafał Trzaskowski.

- Wystarczy tylko policzyć głosy. Co prawda ta noc będzie nerwowa dla wszystkich w Polsce, ale jestem absolutnie przekonany, że jak policzymy głos do głosu to zwyciężymy i wygramy na pewno - mówił Rafał Trzaskowski.  - Dzisiaj z tego miejsca dziękuję panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie za to, że prowadziliśmy tę kampanię, żałuję, że nie udało nam się spotkać, ale przeciwników politycznych trzeba również docenić.

Wyniki sondażowe exit poll pracowni IPSOS dla Telewizji Polskiej, Telewizji Polsat oraz TVN.