reklama

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o dokonanie w dniu 26 stycznia 2020 r. w Policach zbrodni zabójstwa.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Z ustaleń śledztwa wynika, iż w dniu zdarzenia podejrzany i pokrzywdzony spożywali wspólnie alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, w następstwie której podejrzany uderzył pokrzywdzonego pustą szklaną butelką w głowę, a następnie fragmentem stłuczonej butelki uderzył pokrzywdzonego wielokrotnie w twarz i szyję, powodując u niego obrażenia skutkujące śmiercią – informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej Ewa Obarek.

Wskutek działań funkcjonariuszy Policji sprawca został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Podejrzany (lat 22) nie był dotychczas karany sądownie. W toku śledztwa przyznał się do popełnienia zarzucanego  mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.