Jeszcze tylko do 1 listopada można zagłosować na projekty w Polickim Budżecie Obywatelskim. Warto zagłosować i zdecydować na co zostanie przeznaczony 1 milion zł z budżetu.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Każdy mieszkaniec ma możliwość dowolnego rozdzielenia 5 punktów na projekty dopuszczone do głosowania (np. 5 punktów na jedno zadanie, po 1 punkcie na 5 zadań, na jedno zadanie 2 punkty na trzy inne po 1 punkcie itd.).

 

Projekty w Polickim Budżecie Obywatelskim 2021

1. "Naukowy zakątek" na terenie ogrodu Przedszkola Publicznego w Tanowie

Koszt: 52 000 zł

Wprowadzenie innowacyjnego wyposażenia na przedszkolnym placu zabaw to alternatywa dla tradycyjnych form spędzania przez dzieci czasu na świeżym powietrzu. Urządzenia naukowe, sensoryczne i muzyczne stworzą bezpieczną i kreatywną przestrzeń do poznawania zjawisk fizycznych, przyrodniczych w praktyce

 

2. Budowa „Ogrodu Przyjaźni na ulicy Przyjaźni” na terenie placu zabaw Przedszkola Publicznego nr 11 w Policach przy ul. Przyjaźni 1

Koszt: 447 000 zł

Celem realizacji projektu jest stworzenie przestrzeni o dużej wartości dydaktycznej i poznawczej w zakresie integracji zmysłów. Pomysł przeznaczony jest do stymulacji sensorycznej i terapii zabawą. Będzie sprzyjać rozwojowi, ale również relaksowi i integracji dzieci i dorosłych.

 

3. Monitoring grillowiska na polanie za SP 8

Koszt: 125 000 zł

Montaż kamery monitoringu na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w miejscach do grillowania. Budowa oświetlenia stanowisk do grillowania. Wymiana 4 szt. opraw lamp sodowych stojących na polanie na lampy LED.

 

4. Kompleks rekreacyjny w miejscowości Dębostrów - przebudowa wiaty piknikowej oraz zakup tablic informacyjnych.

Koszt: 48 645,58 zł

Głównym celem zadania jest polepszenie wizerunku wsi. Stworzenie strefy rekreacyjnej w Dębostrowie zapoczątkuje przebudowa wiaty piknikowej, w pobliżu placu zabaw. Tablice informacyjne będą służyły komunikacji sołtysa oraz pozostałych organów samorządu terytorialnego z mieszkańcami sołectwa.

 

5. Projekt zadaszenia kortu tenisowego w Policach

Koszt: 300 000 zł

Zadanie polega na zadaszeniu już istniejącego kortu tenisowego, który umożliwi prowadzenie zajęć nauki gry w tenisa dla dzieci i młodzieży zamieszkujących Gminę Police oraz rekreację ruchową pozostałych mieszkańców Gminy Police; niezależnie od warunków pogodowych przez cały rok.

 

6. Budowa wiaty piknikowej w Sołectwie Niekłończyca w Strefie Wypoczynku pn. "Przystanek Niekłończyca".

Koszt: 41 590,29 zł

Budowa wiaty piknikowej w tworzonej przez mieszkańców Sołectwa Niekłończyca Strefie Wypoczynku pod nazwą "Przystanek Niekłończyca".

 

7. Budowa zadaszonej wiaty drewnianej w Trzeszczynie.

Koszt: 48 700 zł

Rozbudowa terenu rekreacyjnego na terenie sołectwa - postawienie drewnianej wiaty w sąsiedztwie paleniska.

 

8. Budowa ogólnodostępnej siłowni plenerowej, stołu do tenisa i stolika szachowego przy ul. Tanowskiej

Koszt: 176 939 zł

Inwestycja pozwoli wszystkim mieszkańcom gminy Police aktywnie spędzającym czas, znajdującym się w okolicy, na wykonanie dodatkowego treningu różnych partii mięśniowych podczas spaceru, treningu biegowego czy rowerowego.

 

9. Bezpieczny strażak. Wyposażenie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży w środki ochrony indywidualnej.

Koszt: 91 802,76 zł

Przedmiotem zadania jest zakup zestawów wyposażenia osobistego dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży. Odpowiednie zabezpieczenie ma ogromny wpływ na efektywność i bezpieczeństwo ratownika narażającego swoje zdrowie i życie podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych.

 

10. Modernizacja boiska do piłki nożnej oraz Sołeckiego Ośrodka Rekreacyjno -Sportowego w Pilchowie.

Koszt: 40 508,07 zł

Modernizacja boiska do piłki nożnej oraz Sołeckiego Ośrodka Rekreacyjno -Sportowego w Pilchowie.

 

11. Modernizacja świetlicy Rady Osiedla nr 4 Dąbrówka w Policach

Koszt: 550 000 zł

Dobudowa sali do budynku świetlicy mieszczącej się przy ul. Piaskowej nr 49, z przeznaczeniem na działalność Klubu Młodzieżowego i Klubu Seniora. Powierzchnia dobudowy do 100 m2, osobne wejście do sali, połączenie drzwiami ze świetlicą dla dzieci, ogrzewanie, dach spadowy, sieć internetowa i tv.

 

12. OŚWIETLENIE "RUROWA". Budowa oświetlenia ulicy i ścieżki rowerowej łączącej ulicę Roweckiego z Tanowską.

Koszt: 380 000 zł

Budowa oświetlenia ścieżki rowerowej oraz drogi łączącej ul. Roweckiego z Tanowską tzw. "rurowa". Poprawa bezpieczeństwa rowerzystów poruszających się po ścieżce w porze nocnej. Poprawa widoczności dla kierowców poruszających się pojazdami samochodowymi.

 

Głosować można na stronie http://bo.police.pl