Dzisiaj o godz. 11.33 do stanowiska kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze trzykondygnacyjnego budynku jednorodzinnego przy ul. Osadników w Trzebieży. Do akcji zadysponowano zastępy z jednostek OSP (Trzebież, Brzózki, Nowe Warpno), JRG Police i Zakładowej Straży Pożarnej GA Police – łącznie 8 samochodów z czego 7 ratowniczo-gaśniczych.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej z okien, na najwyższej kondygnacji budynku, wydobywały się płomienie. Mieszkańcy sami ewakuowali się na zewnątrz, dodatkowo odcięli gaz i prąd z budynku.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, w aparatach ochrony dróg oddechowych przy bardzo wysokiej temperaturze panującej wewnątrz i spadających palących się kroplach z folii izolacyjnej dachu prowadzili działania gaśnicze. Dodatkowo prowadzono działania z zewnątrz budynku przy pomocy podnośnika hydraulicznego i drabiny przystawnej.

Dzięki skoordynowaniu działań strażaków i zadysponowaniu dużych sił i środków pożar, mimo znacznej powierzchni (ok. 75 m2 konstrukcji i poszycia dachu), udało się szybko opanować.

W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych część ulicy Osadników była wyłączona z ruchu.

Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie lub przeciążenie instalacji elektrycznej. Oprócz strażaków na miejscu zdarzenia byli funkcjonariusze Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

źródło: Komenda Powiatowa PSP w Policach