Funkcjonariusze z polickiej komendy odwiedzili Przedszkole Publiczne nr 9 w Policach, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przestrzegali przed zagrożeniami i uczyli właściwych zachowań. Omawiane tematy – choć różne, miały jeden cel – podnieść świadomość przedszkolaków na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa i utrwalić zasady, których przestrzeganie pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach spotkali się z przedszkolakami aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa wykorzystując nowo powstałe miasteczko rowerowe usytuowane na terenie przedszkola. Przypominali zasady poruszania się na drogach, rozmawiali o bezpieczeństwie w domu i na placu zabaw. Maluchy prezentowały jak prawidłowo poruszać się rowerem, podczas gdy policjanci pełnili rolę jurorów – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Mundurowi zwrócili również uwagę na kontakt ze zwierzętami. Mówili w jaki sposób należy postępować z psem, pokazali jaką pozycję należy przyjąć w sytuacji kiedy zostalibyśmy zaatakowani przez zwierzę.

- Policjanci przypomnieli najmłodszym numery alarmowe choć trzeba przyznać, że wszystkie dzieci , które brały udział w spotkaniu, znały poszczególne numery telefonów i przepisy drogowe dotyczące poruszania się po chodnikach, drogach rowerowych i przejściach dla pieszych - – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Na zakończenie policjanci wręczyli przedszkolakom opaski na rękę tzw. niezgubki. W zamian dzieci podarowały mundurowym przygotowane przez siebie upominki.