Od dzisiaj (3 września) rozpoczyna swoją działalność Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim. Centrum współtworzą Powiat Policki, Fundacja Ludzkie Sprawy oraz Stowarzyszenie ESPRIT.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W każdy piątek w godzinach 10.00-15.00 w punkcie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach przy ulicy Tadeusza Kościuszki 5, dyżurować będą specjaliści z dziedzin takich jak prawo, rynek pracy, doradcy gospodarczy i psycho-społeczni czy HR.

Mieszkający w powiecie polickim cudzoziemcy liczyć będą mogli na nieodpłatną pomoc także w formie zdalnej pod adresem e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz  numerem telefonu 723-388-460.

Fundacja Ludzkie Sprawy oraz Stowarzyszenie ESPRIT to organizacje, które mają już doświadczenie w prowadzeniu podobnego Centrum w Szczecinie. W planach mają poszerzenie usług polickiego Centrum o działania edukacyjne czy szkoleniowe.

Plan dyżurów doradczych we wrześniu 2021 r.:

3.09.2021 - Artur Nabyvach – prawnik, doradca z zakresu legalizacji pobytu i pracy na terenie Polski. Pomaga wyjaśniać sprawy pobytowe oraz uzupełniać wnioski urzędowe.

(Wyjątkowo w tym dniu punkt czynny od 11:00-16:00).

Język rosyjski, ukraiński i polski

10.09.2021 - Magdalena Gasik - księgowa, doradca gospodarczy i obywatelski. Wspiera klientów zainteresowanych otwarciem własnej działalności gospodarczej w Polsce oraz potrzebujących wsparcia w sprawach dnia codziennego.

Język polski

17.09.2021 - Joanna Świątek-Wojnarowska - prawnik.  Wspiera naszych klientów w zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym prawem.

Język polski

24.09.2021 - Paulina Milczanowska-Stećków - doradca z zakresu legalizacji pobytu i pracy na terenie Polski. Specjalista HR.

Język angielski i polski

1.10.2021 - Oksana Plysak - księgowa, doradca gospodarczy oraz obywatelski. Pomaga klientom w zakresie legalizacji pobytu i pracy w Polsce. Ponadto doradza z zakresu przedsiębiorczości i prawa podatkowego.